German Masters 2011 ve Stuttgartu

Již 27. ročník mezinárodních jezdeckých závodů ve Stuttgartu pod názvem German Masters probíhal ve dnech 16.–20.11. AKTUALIZACE 22.11.: VIDEA, v drezurní Grand Prix Special zvítězila Isabell Werth, ve skokovém Světovém poháru pak Ludger Beerbaum...
22.11.2011 07:10  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

AKTUALIZACE 22. 11. 2011:

Reportáž FEI TV s vítěznou jízdou Ludgera Beerbauma můžete shlédnout ZDE, soutěži spřežení je věnována reportáž, kterou najdete POD TÍMTO ODKAZEM.

AKTUALIZACE 20. 11. 2011:
Nedělní FEI Olympic Grand Prix Special byla ve znamení domácích jezdců. Vítězkou se stala se ziskem 77,867 % Isabell Werth s El Santo NRW, na druhém místě skončila Monica Theodorescu s koněm Whisper (73,733 %), těsně za se umístila Brigitte Wittig s Blind Date (73,311 %) a čtvrté místo připadlo pro dvojici Hubertus Schmidt – Valentino G (73,044 %).

Ve skokové soutěži ROLEX FEI World Cup (160 cm) zvítězil Ludger Beerbaum v sedle Gotha FRH (GER). O pouhých 23 setin sekundy horší čas zajistil druhou pozici pro Steva Guerdata s Nino Des Buissonnets ze Švýcarska. Třetí příčka putovala zásluhou Rolfa-Görana Bengtssona s Quintero La Silla do Švédska. Na dalších dvou místech skončili Marco Kutscher s Cornet Obelensky (GER) a Janika Sprunger s Uptown Boy (SUI).

Aktuální pořadí v západoevropské lize po pěti kolech (4. kolo bylo zrušeno) je následující
1. Rolf-Göran Bengtsson (SWE) – 42 b.,
2. Pius Schwizer (SUI) – 40 b.,
3. Steve Guerdat (SUI) – 38 b.,
4. Nic Skelton (GBR) – 37 b.,
5. Denis Lynch (IRL) – 34 b.

Další kolo skokového Světového poháru (Western European League) bude pokračovat 8. – 11. prosince v Ženevě (Švýcarsko), dále 13. – 19. prosince v Londýně (Velká Británie) a poslední letošní část proběhne v Mechelenu (Belgie) ve dnech 26. – 30. prosince. V lednu se můžeme těšit od 19. do 22. 1. na závody v nedalekém Lipsku (Německo).

AKTUALIZACE 19. 11. 2011:
V sobotu byla ve Stuttgartu mj. na programu soutěž Světového poháru čtyřspřeží. Vítězství po dvou kolech strhl na svoji stranu Koos de Ronde z Holandska, který těsně předstihl Australana Boyda Exella. Třetí místo vybojoval holandský reprezentant Ijsbrand Chardon.

Drezurní fanoušky jistě nadchla soutěž FEI Grand Prix Kür v níž se nejvíce dařilo domácí jezdkyni Ulle Salzgeber s Herzruf´s Erbe (82,575 %). Druhá skončila italská dvojice Valentina Truppa – Eremo del Castegno (80,175 %). Třetí místo patřilo další domácí účastnici Isabell Werth s Don Johnson (79,425 %).

V sobotní předehře nedělního skokového Světového poháru zvítězila francouzská dvojice Patrice Delaveau – Katchina Mail. Druhý skončil Lars Nieberg a Quiletta du Domaine. Třetí místo obsadili ex-aequo David Will s S.I.E.C. Ledgepoint a Marcus Ehning se Sabrinou.