Francouzská výhra v Lipsku a double pro Delaveaua

Francouzi měli při sedmém kole Světového poháru Západní evropské ligy jedoucí se v Lipsku převahu. Již podruhé v sezoně 2013/2014 si dojel pro výhru Patrice Delaveau, tentokrát v neděli 19. ledna. Krajana Bosta tak odsunul na druhé místo...
19.01.2014 21:52  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Nejrychlejší byl v rozeskakování Delavue. Foto Karl-Heinz FRIELER/FEI

Ze startovního pole čtyřiceti jezdců zde mělo hned 14 silných soupeřů pořádající země Německo. Ti se však dostali nejlépe na třetí pozici, což se podařilo Larsu Niebergovi s Leonie W., který o půl vteřiny porazil svého kolegu Markuse Renzela s koněm Cassydy.  Pátá skončila Katharina Offel (Lacontino) z Ukrajiny

Nejcennější místa připadla Francii. Z celkového počtu 11 startujících dvojic v rozeskakování zvítězil svou typickou ohnivou jízdou Patrice Delaveau, jenž v sedle 10letého hřebce Lacrimoso HDC startoval jako třetí od konce

Dalším úspěšným Francouzem byl Kevin Staut, jenž se Silvanou HDC skončil šestý, o místo lépe než švédský jezdec Rolgf-Göran Bengtsson a Quintero Ask.

Stavitel parkuru Frank Rothenberger jezdcům připravil nemilosrdný oxer společně se strategicky umístěnými kolmými skoky. Naopak nastavil velkoryse časový limit a s časem 72 sekund neměla většina problém.  První, komu se podařilo zvládnout všechny nástrahy parkuru bezchybně, byl německý dvojlístek Nieberg a Renzel. Oběma se povedla rytmická jízda a v jejich podání vypadala trasa jednoduše. Avšak skok číslo devět, oxer s vodou, byl záludný a nejednou spadla kláda na zem. Stejně tak často chybovali jezdci na následném oxeru s číslem deset. Ani závěr parkuru nebyl lehký a pár zaváhání přišlona závěrečných dvou kolmých skocích, u nichž byla distance o něco kratší

Jako první startoval v rozeskakování Nieberg s 11letou klisnou Leonie W a společně nastavili laťku hodně vysoko. V boji o vítězství chyboval i Carsten-Otto Nagel s Holiday by Solitour, avšak největší smůlu měl Billy Twomey, který o naději na výhru přišel hned u prvního skoku

Prvnímu, kdo překonal do té doby vedoucí čas 42,58 sekund, byl Francouz Roger Yves Bost s koněm Castle Forbes Myrtille Paulois. Davy diváků sledovaly jeho fantasticky rychlou jízdu s výsledným časem 40,78 sekund.

Následující jezdci Denis Lynch i Rolf-Göran Bengtsson se snažili o maximum, avšak riskantní jízda jim přinesla čtyři trestné body.  Úspěšný byl až Patrice Delavue. Ten opět předvedl mimořádnou schopnost svého koně skákat ve velké rychlosti bez sebemenšího zaváhání.  Společně prolétli cílem v čase 40,13 vteřin. Tím si zajistili maximální počet 20 bodů do žebříčku Světového poháru ZEL.

Po výhře v Helsinkách a dalších bodovaných umístěních se jezdec vyhoupl na průběžně čtvrté místo. Ve vedení je stále Scott Brash i přesto, že v Lipsku nebodoval.  „Od loňska jsem vyhrál již sedmé hodinky,“ prohodil s radostí francouzský vítěz Patrice Delavue.

Ten si ovace po jízdě skutečně užil a se třemi Grand Prix koňmi ve stáji vypadá jako velmi dobře připraven na nadcházející Světové jezdecké hry v Normandii. Stejně tak jezdec zajištěné i finále Světového poháru, které se taktéž koná v jeho domovské zemiproběhne ve dnech 17. – 21. dubna v Lyonu.

Kompletní výsledky z Lipska naleznete ZDE. Tabulka pořadí ve Světovém poháru pak TADY

Zdroj: fei.org