Drezurní SP ve Stockholmu ovládla domácí jezdkyně

Ve čtvrtém kole Světového poháru v drezuře 2012/2013 zvítězila ve Stockholmu domácí jezdkyně Tinne Vilhelmson-Silfven se svým 10letým valachem Don Auriello. Švédsko mělo další důvod k oslavám, když domácí jezdci obsadili tři z prvních pěti míst...
04.12.2012 08:42  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ve čtvrtém kole Světového poháru v drezuře 2012/2013 zvítězila ve Stockholmu domácí jezdkyně Tinne Vilhelmson-Silfven se svým 10letým valachem Don AurielloFoto Peter Zachrisson/FEI

Na druhém místě se umístila Kristina Sprehe s Desperados FRH z Německa před  Patrikem Kittelem s Watermill Scandic HBC (Švédsko). Na čtvrtém místě skončila mladá talentovaná jezdkyně Anna Kasprzak s Donnperignon (Dánsko) a páté místo patřilo další švédské zástupkyni, Minně Telde se Santana.

Vilhelmson-Silfven zvítězila v úvodní Grand Prix s výsledkem 79,149 % a svou formu si udržela do nedělního kuru. Obdržela hodnocení 84,700 %, což zajistilo vítězství. Kristina Sprehe se musela po Grand Prix podruhé spokojit s druhým místem, když v küru obdržela hodnocení 82,175 %.

Svým vítězstvím se Vilhelmson-Silfven posunula v žebříčku na třetí místo, v čele je stále Valentina Truppa před Kristinou Sprehe

Fakta a údaje:

Čtvrté kolo Západoevropské ligy Reem Acra FEI Svetového poháru v drezuře se konalo ve Stockholmu.
Sbor rozhodčích tvořili: v E Gustaf Svalling; v H Stephen Clarke; v C Eric Lette; v M Wojtek Markowski a v B Susanne Baarup.
Účastnilo se 14 jezdců z 9 zemí - Dánsko, Švédsko, Německo, Itálie, Polsko, Norsko, Holandsko, Belgie a Finsko.
6 ze 14 startujících bylo z pořádajícího Švédska
Soutěž se konala v Ericsson Globe, v největší hemisférické budově na světě
Nejstarším koněm byl 18letý hřebec Donnerbube se Silvia Rizzo (Itálie)
Nejmladším koněm byl vítězný Don Aurelio v sedle s Tinne Vilhemson-Silfven a klisna Soraya finské jezdkyně Stelly Hagelstam. Oběma je 10 let.

9. Helen Langehanenberg (Německo) – 26
10. Minna Telde (Švédsko) - 24