Devadesátka EquiTV ze skokového MČR dětí a juniorů

Podívejte se na Devadesátku EquiTV z Martinic, kde se během prvního srpnového víkendu konalo mistrovství České republiky dětí a juniorů v parkurovém skákání. Připomeňte si tak úspěchy naši mladých nadějí skokového sportu.
08.08.2018 13:14  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

DEVADESÁTKA Z MČR V MARTINICÍCH JE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE

V Martinicích u Březnice se během prvního srpnového víkendu konalo mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Mezi dětmi se našla jediná účastnice, jež po dvou bezchybných jízdách nezaváhala ani v posledním kole s překážkami do 120 centimetrů, a to Aneta Červená v sedle Sandriny. Ta si tak dojela suverénně pro titul mistryně republiky. Mladší juniory, tedy jezdci ve věku od 15 do 16 let, čekal v třetím kole parkur o výšce do 130 centimetrů. Bez zaváhání absolvovala jako jediná klíčovou část soutěže Tereza Jakubcová v sedle bělky Acobaty-T a dojela si tak pro zlato a titul mistryně České republiky mladších juniorů. V kategorii jezdců od 17 do 18 let byly výkony účastníků velmi vyrovnané. Do třetího kola přicházelo s nulou hned sedm dvojic. Bez chyb na překážkách však dokázaly nedělní parkur s překážkami do 130 centimetrů překonat jen tři z nich. Patřila k nim Tereza Markusková na koni Collins 21, která však inkasovala jeden trestný bod za překročení stanoveného času a z Martinic si nakonec odvážela bronz. O tom, kdo se bude pyšnit titulem mistra republiky, rozhodlo opět rozeskakování. Michaela Rodová s valachem Cartanem K ho dokončila s nulou v čase 35,22 sekundy a čekala, jak si povede její soupeřka Sára Finsterle. Ta s hnědkou Elektrou projela kurzem rozhodující části rovněž bez shození. Navíc byla o šest desetin sekundy rychlejší, takže se mohla radovat ze zisku zlaté medaile.