ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Areál Suchá u Litomyšle hostil dubnové závody

 17.04.2017 21:02 | AUTOR

Sezonu 2017 v areálu Stáje Manon otevřely parkurové jezdecké závody, konané v rámci velikonočních svátků v sobotu 15. dubna. Na jezdce a koně si pořadatel připravil čtyři soutěže – Hobby soutěž do 80cm a parkury stupňů „Z“, „ZL“ a „L**“…

reklama 12B

Zahajovací soutěží dne byla Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu – tedy 73 sekundám – byla domácí Eva Horáková s Alcattou. Jejich odchylka od limitu byla 0,47 sekundy a na překážkách si nepřičetly žádný trestný bod. O 1,03s se od limitu odchýlila Simona Havránková a Polárka 1 a to ji vyneslo druhou příčku. Na třetím místě dokončila Petra Kaplanová sedlající Cara 1.

Čtyřicet účastníků čítala startovní listina druhé soutěže – parkuru stupně „Z“. Zde byla nejblíže limitovanému času slatiňanská dvojice – Romana Jeníková a Čili. Eva Horáková si z kolbiště odvážela tentokrát mašli za stříbrnou pozici, opět v sedle Alcatty. Třetí byl Pavel Čapek a Cigája, také domácí dvojice.

Třetí soutěž, parkur stupně ZL, měl návazné rozeskakování, tzn. Každá dvojice, která dokončila první fázi bez chyby, pokračovala do fáze druhé, kde rozhoduje nejen čisté konto na překážkách, ale i čas. Bez chyb a nejrychleji byla v cíli Veronika Špačková a Vileria. Stříbrnou pozici obsadila Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 a bronzovou domácí Eva Horáková v sedle Alangy.

Vrcholem jezdeckých závodů byl parkur stupně „L**“, který se jel, stejně jako předchozí soutěž, s návazným rozeskakováním. Do něj se probojovalo deset dvojic a sedm jich dokončilo bezchybně – rozhodoval tedy čas. Nejrychleji absolvoval druhou fázi Jiří Skřivan s Con Cosmosem a zaslouženě si odvezl stužku pro vítěze. Druhé místo obsadil opět Jiří Skřivan a Flying Star 1, třetí Zuzana Plundrová a Lapentti.

Parkurové závody na Suché budou pokračovat 13. května. Výsledky z těchto závodů naleznete v záznamu, viz odkaz níže. 

Text a foto: Michaela JavůrkováŠtítky: Sucháskoky
reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace