reklama 11B

reklama

140 tisíc eur za tříletého valacha. Verdenské aukce slaví sedmdesátku!

 15.10.2019 21:37 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Hannoverský svaz uspořádal v půlce října další z elitních aukcí, tentokrát byla však výjimečná. Vše se neslo ve slavnostním duchu sedmdesátiletého výročí verdenských aukcí a pořadatelé představili nejpočetnější kolekci koní za poslední desetiletí.

reklama 12D
V pátek a sobotu 11. a 12. října se ve verdenské Niedersachsenhalle konala Elitní aukce jezdeckých koní, dvouletých hřebců a hříbat. To by samo o sobě nepřineslo až tak zajímavou informaci, koneckonců se jednalo již o 136. aukci v řadě. Hannoverský svaz pořádá tyto prestižní prodejní dny pravidelně již řadu let a těší se velkému zájmu ze strany kupujících. Tentokrát byla však dolnosaská jezdecká hala vyšperkovaná přeci jen o něco více. Pořadatelé připravili pestrou kolekci prodejních koní, a to do konce nejpočetnější za posledních deset let a místa v hale byla beznadějně vyprodaná na oba dva dny - nikdo si nechtěl nechat ujít velkolepou oslavu sedmdesátiletého výročí aukcí ve Verdenu!
 
V průběhu pátku a soboty bylo předvedeno celkem 89 koní, přičemž až do posledního byli prodáni. Celkově vydražená suma činila téměř tři miliony eur. Rekordmanem se stal tříletý drezurní valach L'Avion po hřebci Livaldon z matky po Longchamp, držitel bronzové medaile v kategorii tříletých klisen a valachů z letošního Bundesšampionátu ve Warendorfu. Vydražen byl do Španělska za úctyhodných 140 tisíc eur!
 
Podrobnou statistiku této aukce najdete na TOMTO ODKAZU.
 

Video tříletého valach L'Avion najdete ZDE.reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace