ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11D

reklama

V areálu CES Valencia se rozšířil virus EHV-1. Byl potvrzen u 52 koní

 25.02.2021 23:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ústřední veterinární laboratoř v Algete, resp. španělská Národní referenční laboratoř pro choroby koní, potvrdila vypuknutí nákazy koňské rhinopneumonie EHV-1 v jezdeckém centru CES Valencia, kde se do minulého týdne konaly mezinárodní závody.

reklama 12C
 
K 23. únoru bylo na místě 52 koní se symptomy onemocnění EHV-1 způsobující onemocnění respiračního traktu, aborty a neurologické příznaky.
 
Aktuálně zůstává ve dvoutýdenní karanténě přímo ve Valencii 159 koní. Kromě nich jsou sledováni koně, kteří se závodů účastnili, ale stihli z dějiště odjet. 
 
Foto CES Valencia (reprofoto video)
Zdroj: www.rfhe.com


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace