Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11D

reklama

Tomáš Lukášek překvapil Budapešť, s Faustem vyhrál maďarské derby

 24.08.2020 09:40 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Vedoucí muž letošní české statistiky Tomáš Lukášek si v neděli připsal další velký úspěch. V sedle outsidera Fausta zvítězil v 98. Magyar Derby. Hřebec stáje Intergaj, kterého trénuje Gábor Maronka, změřil síly s ročníkovou elitou teprve podruhé.

reklama 12C
Faust ještě v červenci startoval v dostihu páté kategorie a do derby šel jako čerstvý trojkový vítěz. V cílové rovině budapešťského Kincsem Parku však s přehledem minul všechny favority a jistě o 1 1/2 délky porazil klasického vítěze Bánka. Třetí doběhl domácí odchovanec Luzifer.
 
V rámcovém programu derby se vrátil na dráhu v Česku trénovaný Államfö. Vítěz loňského St. Legeru finišoval pod Alberto Sannou čtvrtý v MNV Díja na 2800 metrů.
 
Zatímco na nedělním mítinku v Meranu české barvy tentokrát žádné vítězství neslavily, v Hannoveru triumfoval Valentino Dancer, kterého pro stáj Utrin připravuje Bohumil Nedorostek. Pětiletý valach jistě získal čtyřkový handicap na 2400 metrů a byl jedním z pěti nedělních vítězů žokeje Bauyržana Murzabajeva.
 
 
Foto: Kincsem Park


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A




Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace