reklama 11A

reklama

Šéf BHA: Pokud se včas nevrátí diváci, závodiště budou krachovat

 26.10.2020 19:38 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Pokud se v příštích měsících nenajde způsob, jak bezpečně vrátit na dostihové dny publikum, některá britská závodiště nemusí přežít rok 2021, varoval v pondělí šéf tamní dostihové autority British Horseracing Authority (BHA) Nick Rust.

reklama 12A
Pandemie Covidu-19 znamená zatěžkávací zkoušku i pro britský dostihový průmysl. Rust v rozhovoru pro Sky News sice ubezpečil, že aktuálně není ohroženo žádné z šedesáti závodišť na britských ostrovech, ale to se podle něj brzy může změnit.
 
Vstupné a související divácké výnosy totiž tvoří více než padesát procent příjmů tamních pořadatelů. Vláda Borise Johnsona slíbila britským dostihům podporu, kromě různých kompenzací je ve hře i úprava sázkové legislativy.
 
V nejbližších měsících se však bude na ostrovech nadále běhat před prázdnými tribunami. "Vláda nám nabídla pomoc a máme už třífázový plán. Důležité je ovšem hledat cesty, jak postupně docílit návrat diváků na dostihy," prohlásil Rust.
 
Řada závodišť letos požádala držitele permanentek a klienty s pronajatými lóžemi, aby nechtěli své peníze zpět a vybrali si zakoupené služby až v příští sezoně. "Podobná opatření pořadatelům pomůžou teď, ale znamená to zároveň výpadek části příjmů v příštím roce. Pokud se do té doby v rozumném měřítku nevrátí diváci, hrozí nám, že přijdeme o některá závodiště," varoval Rust.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace