EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11B

reklama

Mandarin s přehledem: Janáčková má prvního francouzského vítěze

 29.11.2021 18:56 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ingrid Janáčková Koplíková se v pondělí večer radovala ze svého prvního trenérského vítězství ve Francii. Tříletý Mandarin ze stáje Petry Čapkové jistě ovládl classe 3 na pískové dráze v Marseille Pont de Vivaux. V jeho sedle byla samotná trenérka.

reklama 12D

Tmavý hnědák nastupoval do Prix de Saint-Charles (1500 m, 16 000 eur) pro tříleté koně s kursem 7:1. Janáčková Koplíková ho usadila na průběžné šesté místo, v závěrečném oblouku si vnější stopou zlepšila pozici a v cílové rovině Mandarin razantně akceleroval.

Přestože v cíli ho od druhého Marrakech Moona dělil jen krk, český zástupce triumfoval s viditelnou převahou a rezervami. O další 2 1/2 délky zpět finišovala na třetím místě Ursuly, která letos posbírala několik tabulových umístění v listed včetně druhé příčky v Miláně a vlastní francouzskou známku 41,5 kg.

Pro samotného Mandarina to byl druhý start na francouzské půdě, debutoval koncem října osmým místem v grupě 3 Prix Perth v Saint-Cloud. Doma si na klasické scéně připsal vítězství v Memoriálu profesora Václava Michala a bronz ve Velké jarní ceně, na podzim svou vysokou třídu potvrdil třetí příčkou mezi staršími v EJC Leram Million.

Foto: France GalopSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace