ŽIVĚ na EquiTV: 30. 10. volnost Svržno, dostihy Most, klusáci Chuchle
reklama 11D

reklama

Halíková chce zkrátit trest za doping. Kauza Vingrálková míří k WADA

 18.03.2021 14:05 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Během zasedání Výkonného výboru ČJF, které proběhlo 9. března, informovala prezidentka ČJF Olga Plachá o novinkách ke dvěma dopingovým případům jezdců. Andrea Halíková žádala o prominutí části trestu, na WADA míří apel k odvolání v kauze Vingrálková.

reklama 12A
 
Ze zápisu Výkonného výboru České jezdecké federace, který zasedal 9. března, lze mj. vyčíst, že prezidentka ČJF Olga Plachá informovala, že se ČJF připojila k apelu ADV ČR adresovanému WADA k odvolání proti rozhodnutí Rozhodčí komise Českého olympijského výboru udělit jezdkyni Sáře Vingrálkové zpětně terapeutickou výjimku. Jako důvod je uvedeno, že při projednávání případu nebyly dostatečně objasněny některé sporné události. 
 
Olga Plachá dále informovala, že obdržela žádost jezdkyně Andrey Halíkové adresovanou VV ČJF o prominutí části trestu. Prezidentka ČJF konzultovala s ADV ČR pravomoc k posouzení žádosti, z níž vyplynula pro projednání žádosti jako příslušná ADV ČR, které byla následně žádost postoupena k projednání.
 
Zdroj: Zápis ze zasedání VV ČJF
Ilustrační foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace