Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11A

reklama

Equinews: Druhá klasika i mílařská hvězda. To nej z Velké Chuchle

 18.05.2021 08:56 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Royal Word s žokejem Jiřím Palíkem zvítězil v klasické Velké jarní ceně. Držitel klusácké trojkoruny Pamino porazil Gamelii Dub’s ve Velké ceně primátora hlavního města Prahy. Podrobnosti nabízí další díl pořadu Equinews.

reklama 12B

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!


Tříletí pro zapamatování: Royal Word a Hazarder vládli v Chuchli

Rok po Českém derby slavila velké jubileum i Velká jarní cena. Druhý nejstarší klasický dostih se v neděli 16. května konal ve Velké Chuchli už po sté. Jako favorit šel na start vítěz dubnové předzkoušky Mandarin s Ingrid Janáčkovou Koplíkovou, ale situace byla poměrně nepřehledná a šance na úspěch mělo hned několik dalších hřebců.

Průběh dostihu poznamenal pomalý úvod. Čelo tvořené trojicí Rabbit Power, Aidensfield a Arion sice kilometr před cílem zrychlilo, ale brzy se tempo z dostihu opět vytratilo. Do té doby čtvrtý Royal Word se tak při vbíhání do cílové roviny dostal bez sebemenšího úsilí na špici a bylo rozhodnuto.

Nadějný svěřenec Arslangireje Šavujeva už nabídnutou šanci nepustil a pod rukama Jiřího Palíka si doběhl pro jisté vítězství o 1 1/4 délky. Druhé místo si krásným finišem zajistil Vert Liberte před Mandarinem a českým odchovancem Lailahem. Royal Word vyběhl na měkké dráze čas 1:42,06. Polobratr listed vítěze Moderatora je vlastním odchovancem ruských majitelů Valentina Buchtojarova a Jevgenije Kapuševa. Už koncem dubna zaujal lehkým vítězstvím v menším dostihu a nyní je přihlášen nejen do Českého derby, ale i do Prix du Jockey Club.

Že se derby blíží mílovými kroky, připomněla první velká předzkouška Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera na 2200 metrů. V prvním oblouku šla do trháku čtveřice Zoriyman, Locomotive, Tcheque King a Victorie Great a pole se roztrhalo do mnoha délek. Kilometr před cílem už osaměl na špici tempař Locomotive a žokej Radek Koplík se snažil získat dostatečný náskok na favorita Hazardera, který strávil velkou část dostihu schovaný vzadu v poli.

Když ale v cílové rovině přišel očekávaný nápor hřebce stáje Dr. Charvát v sedle s žokejem Janem Vernerem, bylo brzy jasno. Hazarder se v posledních desítkách metrů dostal před unaveného Locomotiva a zvítězil o 1 3/4 délky. Na dalších místech doběhli Zoriyman, Tcheque King a Kmotr.

Strhující závěr nabídla Velká květnová cena. O tempo se podle očekávání postaral trojnásobný šampion sprinterů Mr Right, který vydržel se silami až k distančnímu mezníku. Tam se vedle něj objevili Ignacius Reilly a Torque Power. Velký souboj se ale nakonec nekonal. Nejlepší mílař loňské sezony Ignacius Reilly s žokejem Petrem Foretem se lehce odpoutal a porazil Torque Powera o 3 1/2 délky. Mr Right uhájil třetí místo, čtvrtý Rate už následoval s odstupem.

V rámcovém programu slavili dva úspěchy odchovanci hřebčína Napajedla. Pětiletý Orleano, kterého ve Velké Chuchli připravuje Ivana Pejšková pro stáj Hippolit Star – Pejšková, ukázal ve dvojkové Ceně Jockey Clubu na 2400 metrů krásnou koncovku a pod žokejem Martinem Laubem triumfoval jistě o 2 délky před Grigri de Lancray a Australienem.

Talent potvrdil tříletý hnědák Wakai Go, syn výborných sprinterů Stormy Jaila a Waka Laury. Že hřebec dostihové stáje Go zdědil po rodičích rychlost i bojovnost, naznačil ve čtvrté kategorii na 1400 metrů, v niž v těsném doběhu o krk zdolal Sarah Durante a Giannah.

Pamino opět vítězný. Škobisův doběh "raz-dva" ve Velké ceně primátora

Podruhé v letošní sezoně se v sobotu 15. května vrátily do Chuchle Areny Praha klusácké dostihy. Vrcholem odpoledne byla Velká cena primátora hlavního města Prahy na 2180 metrů, v níž se sešlo malé, ale kvalitní pole.

Mezinárodní rozměr dala dostihu účast německé hnědky Escady s jezdcem Andreasem Geinederem, která v aktuální sezoně nastupovala už ke svému jedenáctému startu a 1. května zvítězila v Bravanticích. Silnou dvojici měla na startu stáj Viktoria, která kromě vítěze loňské trojkoruny Pamina představila i ve Francii a Belgii úspěšnou klisnu Gamelii Dub’s.

Po startu se krátce objevili vpředu Gaudi Boko s Paminem, ale po několika stovkách metrů převzala iniciativu česká rekordmanka Charming Oreau. Hnědka nastupující po čtyřleté dostihové pauze udala v sulce se svým majitelem a trenérem Alle Lomanem svižné tempo, naopak favoritka Gamelia Dub’s se usadila na posledním místě několik délek za polem.

V závěrečném okruhu nasadil k trháku Pamino se Zdeňkem Vávrou a do cílové roviny točil na prvním místě. Gamelia Dub’s se Zdeňkem Škobisem sice likvidovala své manko a začala se k hrdinovi loňské sezony nekompromisně blížit, Pamino však její útok odrazil a zvítězil o půl délky. Třetí doběhla Charming Oreau před Gaudi Bokem, Escada skončila až pátá. Pamino vyklusal kilometrový čas1:16,822. Po doběhu si v rámci dekorace převzal i deku pro Klusáka roku 2020.

Také ve druhém sobotním vrcholu, Memoriálu Ireny Valouchové pro francouzské klusáky, se radovaly z vítězství Stáj Viktoria a trenérka Petra Handschuhová. Šestiletý Fairway dokonale využil cvalových chyb německých soupeřů Fruit Noble a Fandja a v sulce se Zdeňkem Škobisem si po ideálním průběhu dostihu pohlídal jisté vítězství o 1 1/2 délky. Druhé místo získal Game Atout a třetí doběhl Embargo d’Ukraine.

Foto: Pavla PechmanováK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace