ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Deset mítinků, vyšší dotace a další změny. Pardubice chystají sezonu

 17.02.2022 12:50 | AUTOR

ikonka

Letošní sezona na pardubickém závodišti nabídne deset dostihových dnů v tradičních termínech. Běhat se budou dostihy překážkové i rovinové. A dotace porostou. Vrací se na úroveň "předcovidových" let, Velká pardubická bude znovu o pět milionů korun.

reklama 12C

Pardubické závodiště sestavilo propozice téměř osmdesáti dostihů, jejichž vrcholem bude čtyřdílný kvalifikační seriál a 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Bohatší než v předchozích dvou letech budou i dotace dostihů. Kromě výher bude Dostihový spolek a.s. letos vyplácet také bonus pořadatele pro první tři umístěné koně ve vybraných dostizích.

"V loňském roce se nám i přes covidové komplikace podařilo finančně stabilizovat společnost, udrželi jsme stávající partnery a získali nové, za což jim patří velké poděkování. I díky tomu můžeme plnit náš hlavní úkol, a to vkládat do dotací jednotlivých dostihů co nejvíce finančních prostředků a po náročném období opět ve větším měřítku podporovat dostihové stáje a oceňovat práci všech lidí, kteří se kolem přípravy koní pohybují,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Impulsem pro zvýšení dotací jednotlivých dostihů je kromě stabilizace společnosti a podpory partnerů také vyšší finanční příspěvek ze strany Jockey Clubu ČR na technickou přípravu dostihové dráhy.

Nejzásadnější zprávou je navýšení dotace Velké pardubické na 5 mil. Kč, oproti minulým dvěma letům se zvedají také výhry v jednotlivých kvalifikacích, a to o 100 % na dotaci 400 000 Kč. Stejnou částku si rozdělí umístění v Ceně Vltavy, druhý největší dostih sezony Cena Labe bude dotována částkou 700 000 Kč. Na úroveň roku 2019 se zvyšují dotace dalších velkých dostihů pořádaných v rámci velkopardubického mítinku, Zlatá spona tříletých je dokonce o 50 000 Kč vyšší než v minulosti.

"Přistoupili jsme také ke změnám u klasických steeplechase. Vrcholem první poloviny sezony je Zlatý pohár, který chceme otevřít větší skupině koní, a tak dochází ke zkrácení distance dostihu ze 4400 metrů na 3 900 metrů. Dotace Zlatého poháru a také Stříbrné trofeje, kterou přesouváme z velkopardubické neděle do sobotního programu, bude 300 000 Kč," dodává ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Sezona na pardubickém závodišti odstartuje tradičním Zahajovacím dostihovým dnem 8. května 2022. Kvalifikační mítinky jsou na programu v květnu, v červnu, v srpnu a v září, samotná 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se poběží v neděli 9. října 2022 a tečku za sezonou udělá dva týdny po Velké pardubické Závěrečný dostihový den.

Dráha prochází už nyní potřebnými úpravami, pozornost pořadatelé věnují také opravám překážek, závlahového zařízení i zázemí pro účastníky dostihového provozu a návštěvníky pardubického závodiště.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku a.s.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČRSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace