Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11A

Zemřela Anežka Tůmová. Známá stavitelka parkurů z dob Československa

 19.09.2022 22:25 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

V sobotu 17. září navždy opustila jezdeckou komunitu Ing. arch. Anežka Tůmová, která byla po mnoho let nepostradatelnou osobností československého a českého jezdectví. Byla uznávanou stavitelkou parkurů při řadě národních i mezinárodních závodů.

reklama 12C

 
Jezdecká veřejnost si Anežku Tůmovou pamatuje především jako stavitelku parkurů při mnoha závodech včetně těch mezinárodních. Kurzy připravovala například při CSI a CSIO v Praze, v Bratislavě, ale také v Poděbradech. Stavět jezdila i do zahraničí.
 
Asi každý, kdo Anežku Tůmovou znal, si na ni vzpomene jako na „Miminu“. Na koni jezdila od mládí, byla trenérkou, národní rozhodčí, stavitelkou na národní i mezinárodní úrovni. Před revolucí stavěla parkury na všech velkých akcích v Čechách i na Slovensku. 
 
Začínala jezdit jako náctiletá a celý život byla věrná jednomu jezdeckému klubu. Tím byl Jezdecký oddíl Tělovýchovné jednoty Zahradnictví.
 
V roce 2020 jí členové oblastního výboru ČJF udělili čestný odznak České jezdecké federace. Převzít si jej měla při slavnostním vyhodnocení sezony 2019, ale z důvodu pandemických opatření jí byl předán až začátkem července.
 
Ing. arch. Anežka Tůmová odešla tiše v sobotu 17. září ve věku 78 let. Poslední rozloučení s ní se uskuteční ve čtvrtek 22. září v 10:20 hodin v Nové obřadní síni na Olšanských hřbitovech v Praze. Čest její památce!
 
Foto: poskytl Cyril Neumann


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE