reklama 11B

Voltižní jednotlivci zakončili MS. Akci ovládli reprezentanti Francie

 09.08.2022 14:20 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Volnými sestavami skončilo v pondělí 8. srpna v Herningu mistrovství světa mužů a žen ve voltiži s účastí českých jezdců. Individuální soutěže ovládli jezdci Francie Manon Moutinho a Lambert Leclezio. Medailisty zná i kategorie skupin.

reklama 12D

 

Dánský Herning je od 6. srpna dějištěm mistrovství světa ve voltiži. Českou republiku reprezentovali Kateřina Kocurová a Jan Hablovič. Ti svou účast ukončili pondělními volnými sestavami. Kateřina Kocurová cvičila s Flying Dutchmanem pod vedením lonžérky Claudie Döller-Ossenberg-Engels. V hodnocení z obou kol získala známku 6,730, což stačilo na třicáté místo konečného pořadí. 
 
Mezi muži startoval Jan Hablovič s Condorem, jehož lonžuje Libuše Hablovičová. Po prvním kole držel velmi pěknou známku 7,200, v druhém pak lehce klesl a s průměrným hodnocením 6,705 obsadil šestnáctou příčku.
 
Zlato v obou kategoriích brali zástupci Francie, kteří od prvních povinných sestav nenechali nikoho na pochybách. Zejména Lambert Leclezio, jenž v e finále zapsal přes 9,5, byl jasným favoritem. Druhé místo mezi muži patří dalšímu francouzskému jezdci Quentinu Jabetovi a bronz bral Němec Jannik Heiland. 
 
Mistryní světa se stala Manoun Moutinho, rovněž z Francie. Stříbro vybojovala Němka Julia Sophia Wagner a na třetí místo se výborným výkonem v poslední sestavě vyšvihla Dánka Sheena Bendixen.
 
V soutěži skupin nakonec potvrdili silnou pozici jezdci z Německa. Skupina Norka je dlouholetou světovou špičkou. Druhé místo obsadili Francouzi a třetí dojeli Švýcaři.
Středa 10. srpna nabídne vrchol v kategorii týmů a dvojic. 
 
Foto: Richard Juilliart / FEI


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A

Související informace
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE