Galavečer ČJF živě 25.1. od 18:00
reklama 11D


V Madridu zemřela bývalá prezidentka FEI Infanta Doña Pilar de Borbón

 10.01.2020 20:48 | AUTOR

ikonka

FEI oznámila na webových stránkách smutnou zprávu o úmrtí bývalé prezidentky Infanty Doña Pilar de Borbón. "Doña Pilar byla jedním z nejsrdečnějších lidí, jaké jsem kdy poznal. Byla znamenitou prezidentkou po dobu dvanácti let," řekl Ingmar De Vos.

reklama 12D
Na začátku ledna zemřela v Madridu ve věku 83 let bývalá prezidentka Mezinárodní jezdecké federace a starší sestra někdejšího španělského krále Juana Carlose I., Infanta Doña Pilar de Borbón po celoročním boji s rakovinou. Tuto organizaci vedla v letech 1994 až 2006.
 
Narodila se v Cannes a vyrůstala v portugalském Estorilu, nějakou dobu však žila také ve švýcarském hlavním městě Lausanne, kde sídlí Mezinárodní olympijský výbor a Mezinárodní jezdecká federace. Provdala se v 31 letech za Luise Gómeze-Aceba a společně měli pět dětí. Její muž bohužel tragicky zemřel v roce 1991.
 
Část svého života věnovala profesi zdravotní sestry a charitativním činnostem, pracovala v oblasti umění a kultury, hovořila plynule šesti jazyky a sama se také aktivně věnovala jezdeckému sportu na národní úrovni. Kontakt s Mezinárodní jezdeckou federací udržovala až do poslední chvíle.
 
"Doña Pilar byla jedním z nejsrdečnějších lidí, jaké jsem kdy poznal. Byla znamenitou prezidentkou po dobu dvanácti let," řekl současný prezident Mezinárodní jezdecké federace Ingmar De Vos. 
 
Zdroj tisková zpráva FEI


reklama 13B

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace