reklama 11D

První předvýběr hřebců v Tlumačově. Cassin byl vybrán do PK ČT

 19.01.2022 17:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Zemský hřebčinec Tlumačov hostil ve středu 19. ledna I. předvýběr hřebců do plemenitby ČT. Akce se těšila z velkého zájmu veřejnosti, které se představilo celkem 10 tříletých hřebců, z nichž osm dostalo doporučení. Hřebec Cassin byl vybrán do PK ČT.

reklama 12B

 
V Zemském hřebčinci Tlumačov proběhl 1. předvýběr hřebců do plemenitby ČT. V mrazivém dopoledni bylo za velké divácké účasti předvedeno celkem 11 hřebců. 
 
Jako první se představil holštýnský hřebec Cassin (Cassini I x Calido I), který se ucházel o udělení výběru do plemenitby na základě vlastní výkonnosti a výkonnosti potomstva. „Tento figurantní, rámcový hřebec ve velmi dobrém a moderním typu s dostatečnou sílou kostry, výbornou horní linií, dobře osvaleným krkem se předvedl na svůj věk ve velmi dobré kondici,“ uvedla Hana Civišová v aktuálním příspěvku na webu spolku Český teplokrevník. 
 
Komise tomuto hřebci z chovu Thede Frellesen (DE) v majetku Karla Růžičky udělila výběr do plemenné knihy českého teplokrevníka a posílí tak garnituru plemenných hřebců působících v PK ČT pro rok 2022. 
 
Dále bylo předvedeno celkem deset tříletých hřebců, kteří se ucházeli o postup do druhého kola únorového předvýběru. Hodnotící komise pracovala ve složení Hana Civišová, Stanislav Hošák, Jan Chýle a Luboš Kozák. 
 
„Při předvedení na tvrdém povrchu vynikali hřebci zejména mechanikou pohybu a připravenost byla taktéž na velmi vysoké úrovni. Toto kvitujeme velmi pozitivně, protože došlo k velkému posunu oproti rokům předchozím,“ konstatovala Civišová.
 
Následoval skok ve volnosti v hale, která byla taktéž velmi dobře připravena. „Hřebci skákali velmi dobře a připravenost byla taktéž na vysoké úrovni. Doporučující verdikt si vyslechlo osm hřebců a je pouze na zvážení majitelů, zda se s hřebci druhého předvýběru zúčastní,“ dodala Hana Civišová z hodnotící komise.
 
Z průběhu akce připravujeme ve spolupráci se spolkem Český teplokrevník podrobnější fotogalerii.
 
Zdroj: Český teplokrevník z.s.
Foto: poskytl David Olejníček, ZH Tlumačov


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE