reklama 11C

reklama

O mezinárodních závodech – CDI-W Brno 2019

 24.12.2018 16:00 | AUTOR

ikonka

Dalším mítinkem, který nemůžeme opomenout v sérii rozhovoru týkajících se mezinárodních závodů v ČR v roce 2019, je Světový pohár CDI-W v drezuře, který se již po jednadvacáté uskuteční v Brně. Na otázky nám odpověděla Lenka Sekaninová...

reklama 12D

Vítězka loňského ročníku CDI-W Portugalka Maria Caetano, foto: Stanislav Pitela

Můžete v krátkosti zhodnotit uplynulý ročník vámi pořádaných mezinárodních závodů?

V roce 2018 jsme uspořádali jubilejní 20. ročník mezinárodních drezurních závodů CDI. Výjimečný byl pro nás nejen díky kulatému výročí, ale hlavně rekordním počtem startujících. Konečné číslo 114 koní vidíme na mezinárodních závodech málokde. Měli jsme vynikající tým rozhodčích. Šest pětihvězdových rozhodčích byl také pro nás rekord. K tomu naše dvě české skvělé rozhodčí Simonu Fialovou a Gabrielu Valeriánovou, slovenského hlavního rozhodčího Ilju Vietora a francouzskou 4* rozhodčí. Obsazení všech soutěží bylo navíc vynikající.

 

Bylo pro vás jasným rozhodnutím, že budete tento mezinárodní mítink pořádat i v roce 2019?

Určitě ano. Jsou to jediné mezinárodní drezurní závody v Česku a navíc Světový pohár.

 

Museli jste řešit termínové kolize pro rok 2019 z hlediska posunu termínu vašich závodů, nebo posunu jiných kolidujících akcí?

Náš termín je již 20 let stabilní. Samozřejmě kolize řešíme ještě teď. Hlavně s polskými Sopoty. Bohužel v roce 2019 vychází zároveň náš Světový pohár v drezuře s mezinárodními závody ve skákání CSI v Olomouci. Je to veliká škoda, ale bohužel jsme jinam uhnout nemohli.

 

Co je pro vás hlavní motivací pořádat mezinárodní závody?

Skvělé sportovní výkony.

 

Kteří partneři jsou pro vás největší oporou? Máte již potvrzená partnerství pro rok 2019?

Největší naší finanční oporou je město Brno, Jihomoravský kraj a ČJF.

 

Kdo jsou pro vás stěžejní členové organizačního výboru?

Neskromně já, můj otec Ing. Jiří Charvát, můj manžel a náš nový vedoucí stájí Jan Kadlec.

 

Co byste rádi pro nadcházející ročník vylepšili oproti tomu předešlému?

Stále se musí něco vylepšovat. Pro mě je teď stěžejní zpracování výsledků. Máme šikovného zpracovatele, ale bohužel program Gallop už na takové velké závody nestačí. Stále vylepšujeme povrchy.

 

Vždy je poměrně obtížné přilákat kvalitní zahraniční konkurenci. Co pro to plánujete dělat? Jaké máte reference od zahraničních účastníků z loňského roku?

Hodně jezdím po jiných mezinárodních závodech a seznamuji se s novými jezdci a jejich týmy. Osobní kontakt je dle mého hodně důležitý. Pro mě je důležité, že se jezdci vracejí a jsou spokojeni. Patrik Kittel, který u nás v roce 2017 závodil, si závody pochvaloval stejně jako letošní vítězka CDI-W Portugalka Maria Caetano.

 

Jak je to s domácí jezdeckou špičkou? – Je pravidlem, že dorazí většina předních jezdců, nebo je znát konkurence zahraničních akcí, s nimiž soupeříte nejen o zahraniční účastníky, ale i o ty české?

Většina české špičky se k nám každoročně vrací.

 

Chystáte nějaké změny v rozpisu závodů? – Nové kategorie, vyšší dotace atd.

V roce 2019 budeme mít kategorie pro mládež - děti, pony, juniory, mladé jezdce. Pro seniory stejně jako každoročně CDI3* a v něm malou a velkou rundu a dále World Cup.

 

Co by mělo být hlavním lákadlem pro diváky kromě samotné sportovní podívané?

Určitě skvělé výkony a to především v sobotní Grand Prix Special, a pak nedělní volné sestavy na hudbu, neboli küry, všech kategorií.

 

Jaká forma propagace se vám v minulosti nejvíce osvědčila a jaké plánujete kampaně pro příští ročník?

Spolupracujeme s radiem Petrov, s Jezdci.cz a dále pak na Facebooku, Instagram a formou plakátů.

 

Kde najdou zájemci podrobnější informace o přípravách vašich mezinárodních závodů?

Připravujeme na rok 2019 zbrusu nové webové stránky na stávající adrese www.panskalicha.cz a také na Facebooku.reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace