Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

 22.01.2020 09:32 | AUTOR

ikonka

Vrcholem Zimního jezdeckého poháru ČJF, který startuje již začátkem února, bude tradičně Jezdecký festival. Program březnového finále v Královicích u Slaného prošel řadou změn. Nově se začne v pátek drezurou a voltiží. Skákat se bude všechny tři dny.

reklama 12D
 
Časový harmonogram Jezdeckého festivalu 2020 v Královicích u Slaného prošel optimalizací a pořadatelé představili vylepšený model soutěží. Třídenní akce proběhne ve dnech 20. až 22. března.
 
Program bude zahájen v pátek od 8.00 hodin drezurními soutěžemi. Nebude se jednat již o volné sestavy na hudbu, ale o tradiční úlohy na stupních obtížnosti L až ST. Odpoledne bude patřit voltiži, laicky označované jako gymnastice na cválajícím koni. Divácky atraktivní program je opět připravený na páteční večer. Od 19.00 hodin odstartuje soutěž honebního skákání Speed and Music do 100 centimetrů. Dále naváže skoková soutěž Mini Maxi a na závěr se uskuteční specialita festivalu – Jump and Drive, tedy soutěžní ukázka pro dvoučlenné týmy vozataj a jezdec. Každý ze jmenovaných absolvuje předepsanou trať s překážkami a vítězství připadne týmu s nižším součtem časů.
 
Sobota 21. března bude zcela vyhrazena finálovým kláním Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace ve skocích i spřežení. Finále seriálu se pojede v jednotlivých kategoriích jako dvoukolová soutěž a jezdci, kteří ho dokončí na prvním až dvacátém místě, budou ohodnoceni body od dvaceti k jednomu. Do konečného pořadí poháru se započítají dva nejlepší výsledky z předešlých kvalifikačních závodů a k tomu body získané ve finále. V případě jejich rovnosti rozhodne lepší umístění v samotném finále.
 
V 8.00 hodin se představí nejdříve jezdci skokové pony túry v dvoukolové soutěži hendikep LP bez rozeskakování, v tomto modelu budou pokračovat i účastníci malé túry na úrovni L* (115 cm) a nakonec i finalisté velké túry s obtížností S* (125 cm). V 15.00 hodin se dostanou ke slovu kvalifikovaní vozatajové, a to nejdříve v jednospřeží, dále ve dvojspřeží a na samý závěr dne ve čtyřspřeží.
 
Nedělní program zahájí v 8.00 hodin rámcovými soutěžemi v parkurovém skákání a vyvrcholí od 14.00 hodin Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Ta se v letošním roce pojede jako dvoukolová soutěž na úrovni stupňů obtížnosti ST* a ST** (do 140 cm) a prvních deset umístěných si rozdělí dotaci třicet tisíc korun. Oficiální rozpis soutěží je nyní v procesu schvalování a v brzké době budou závody otevřené k přihlašování prostřednictvím Jezdeckého informačního systému České jezdecké federace.
 
Průběžné i konečné pořadí jezdců, stejně jako pravidla a další informace k Zimnímu jezdeckému poháru České jezdecké federace 2020 najdete na webu www.jezdeckypohar.cz. Vše, co potřebujete vědět o Jezdeckém festivalu 2020, je na adrese www.jezdeckyfestival.cz, kde je také odkaz na předprodej vstupenek prostřednictvím sítě GoOut.


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace