reklama 11D

Maraton v Baborowku. Jiří Nesvačil ladí formu před mistrovstvím světa

 03.09.2022 18:12 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Čeští vozatajové se účastní ve dnech 2. až 4. září mezinárodních závodů CAIO v Baborowku. Zastoupení má Česko v soutěži párů a čtyřspřeží. Jiří Nesvačil junior tam ladí formu a složení koní pro mistrovství světa. Pro Jezdci.cz zhodnotil maraton.

reklama 12B

 

Ve dnech 2. až 4. září probíhají v polském Baborowku mezinárodní závody CAIO, kterých se účastní čeští jezdci dvojspřeží a čtyřspřeží. První den patřil drezuře, v níž se blýskl výborným výkonem Jiří Nesvačil junior v soutěži čtyřspřeží. Ve velmi silné konkurenci zapsal čtvrtý nejlepší výsledek.
 
O den později absolvoval maraton, v kterém obsadil osmou příčku. „Výkon v maratonu hodnotím kladně. Jsem rád, že jsem doladil složení koní před mistrovstvím světa v Pratoni del Vivaro. Trať byla hodně těžká, nebyla postavená úplně pro čtyřky. Mrzí mě čtyři shozené míčky,“ popsal Jiří Nesvačil své dojmy po sobotní části závodů. Zatímco drezuru ovládl Australan Boyd Exell, nejlepší maraton zajel se čtyřkou Rakušan Daniel Schneiders. 
 
V kategorii párů nastoupili do maratonu Josef Drábek, Jaroslav Juráň a Petr Novák. První jmenovaný reprezentant terénní zkoušku nedokončil, když se v jedné z překážek převrátil jeho kočár. Posádka zůstala nezraněna, stejně jako koně. Jaroslav Juráň volil opatrnou jízdu a dojel devátý. Petr Novák po pěkném výkonu obsadil šesté místo. Nejlepší v maratonu byl domácí Marek Barylko. V neděli 4. září čeká účastníky jízda mezi kužely.
 
Foto: David Soukup


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C

Související informace
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE