Na MČR v reiningu dominovala Helena Gritzbachová

Ranch Happy Hour v Krakovanech hostil ve dnech 14. a 15. září mistrovství České republiky v reiningu pod hlavičkou České jezdecké federace. Veleúspěšná v něm byla Helena Gritzbachová. Ta totiž získala mistrovský titul hned ve dvou kategoriích...
15.09.2013 19:21  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
Foto on-line přenos EquiTV.cz

V sedle valacha AP Colonel San Chico zvítězila jak v hlavní kategorii seniorů, tak v kategorii Amateur. Mezi seniory obdržela od rozhodčích po dvou kolech celkem 424,5 bodu. Na prvenství tak dosáhla s výrazným náskokem oproti ostatním soupeřům. Druhý skončil Ondřej Slamják s hřebcem Smart Little Joker po zisku 416,5 bodu. Jen o bod méně inkasovala bronzová Jana Vanžurová s Toosmart for Jac. Ještě menší odstup ovšem měla Monika Brunová s Hahn es Sweetie. K zisku medaile scházelo půl bodu

Také v amatérské soutěži Helena Gritzbachová opět nenechala nikoho na pochybách, že právě ona si zaslouží nejvyšší příčku. K jejím 422 bodům s AP Colonel San Chico se nikdo jiný ani nepřiblížil. Zato další úspěšné dvojice měly k sobě blíže, než by kdokoliv očekával. Po prvním kole získaly shodně 209 bodů Barbora Konopásková s klisnou Sweet Orima Watani a Helena Gritzbachová s jejím druhým svěřencem SL Einstein Dun It. Jenže právě s ním se budoucí mistryni moc nedařilo a propadla se v konečných součtechna čtvrtý řádek výsledkové listiny. Naopak velké zlepšení zaznamenala Kristýna Kleiblová s Whizadrem Black Jac. K 208 bodům ze soboty přidala v neděli 209,5 bodu, a to vyhouplona druhou pozici, o níž se s ex aequo dělila již zmíněná Barbora Konopásková. Obě dvě totiž na své konto nasbíraly po dvou dnech 417,5 bodu

O mistrovské tituly bojovali reiningoví jezdci ještě v kategoriích Mládež a Futurity. Mezi mladými nadějemi se nejlépe předvedla Kristýna Kleiblová s Whizardem Black Jac. Na dalších dvou medailových pozicích za skončily Jitka Rejnartová s koněm Uno King Cody a Karolína Karásková se Smarty Chic Roosterem. Ale kdo , jak to tato soutěž skončila, nebýt nevydařené úvodní části Terezy Hrdinové s Hahn es Sweetie ohodnocené 199 body. Napodruhé totiž obdržela 209 bodů, a to bylo nejlepší hodnocení v tomto kole. Průměrná známka 408 bohužel na lepší než čtvrté místo nestačila

Ve Futurity se diváci dočkali jediného mistrovského výkonu v podání muže. Vítězem se totiž stal Marián Štihel s hřebcem SK Wizchic. Nutno podotknout, že mezi startujícími v této kategorii ani žádná žena nebyla. Na dalších pozicích se seřadili: Antonín Solanský s GS Topsail Wind, Lukáš Sedlák s Jessie Jane Whizard, Miroslav Doležal s Roostaleanou a Karel Barotek s Genuine El Chex. Více podrobností najdete na www.ranchhappyhour.com.

Záznam z průběhu závodů připravuje Česká televize na ČT Sport - plán vysílání ZDE. Souhrnnou reportáž uvidíte také na EquiTV.cz