reklama 11A

reklama

Zemřel Jiří Suchánek, trenérská legenda Křenůvek i Albertovce

 12.08.2020 19:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ve věku 85 let zemřel po dlouhé nemoci bývalý dostihový jezdec a později úspěšný trenér Jiří Suchánek. Informaci zveřejnil na svém webu Jockey Club ČR. Poslední rozloučení proběhne 14. srpna od 14:45 ve smuteční obřadní síni v Prostějově.

reklama 12C

Dostihový život Jiřího Suchánka byl spojen především se stájemi JK SSM Křenůvky a PP Albertovec. Už před rokem 1989 připravoval celou řadu úspěšných koní na rovině i na překážkách. Trénoval například vítěze Zlatého poháru Paragrafa, špičkovou steeplerku Rhodé a mnohé další.

Po změně společenských poměrů působil úspěšně jako soukromý trenér a postupně si vychoval nástupce ve svém synovi Martinovi, který úspěšně trénoval v moravských Kladkách. Jiří Suchánek se oficiálně rozloučil s řemeslem v sezonách 2005 a 2006, kdy pod jeho jménem vítězil Charccari a jeho vůbec poslední vítěznou svěřenkyní byla zimní královna Divoká Šárka.

 

Ilustrační foto: Jiřího Suchánka si dostihová scéna pamatuje především v souvislosti se žluto-černými barvami Křenůvek, které v 90. letech převzala a dodnes využívá stáj K-K Metal a.s., foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR



K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D




Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace