reklama 11B

reklama

Tretera jediným Čechem v GP v Mannheimu. Vítězství slavil Němec Thieme

 10.05.2022 18:32 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

V úterý 10. května vyvrcholily závody CSIO3* Mannheim soutěží Grand Prix do 160 centimetrů. Z českých jezdců jí absolvoval pouze Vladimír Tretera v sedle Gangstera. Pondělní kvalifikaci do této soutěže poznamenal tragický pád německé dvojice.

reklama 12B

 

Vladimír Tretera předvedl s holandským hnědákem solidní výkon a v náročné Velké ceně dovezl osm trestných bodů, což stačilo na šestadvacáté místo. O vítězi pak rozhodovalo rozeskakování, do něhož se probojovalo pět bezchybných dvojic. Bez trestných bodů a nejrychleji nakonec překonal kurz úřadující mistr Evropy Andre Thieme v sedle své jedničky klisny DSP Chakaria. 
 
Kvalifikaci do Velké ceny, která se jela 9. května a byla postavená na překážkách do 150 centimetrů, poznamenal smutný incident. Devětadvacetiletá německá jezdkyně Pia Reich spadla s koněm tak nešťastně, že valach PB Maserati utrpěl fatální zlomeninu lokte. „Zranění nebylo léčitelné, nebylo možné ho zachránit,“ řekl šéf veterinářů vykonávajících službu na závodech Prof. Dr. Kuno von Plocki.
 
Belgický ryzák byl teprve desetiletý. Pia Reich ho sedlala před lety v soutěžích pro mladé koně CSIYH. Od roku 2020 s ním závodil olympijský vítěz z Londýna Steve Guerdat a v letošní sezoně se vrátil opět k německé jezdkyni. „Jsme hluboce zasaženi a šokováni touto nehodou. Naše soustrast patří majiteli a jezdkyni,“ uvedl ředitel mítinku Paul Hofmann.
 

Výsledky z CSIO Mannheim jsou ZDE

 
Zdroj: RTL News
 
Foto: Klára Kohoutová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace