NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

Slovenské derby dostalo zelenou. V sobotu se poběží bez diváků i sázek

 01.10.2020 09:48 | AUTOR: Martin Cáp |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

28. Slovenské derby se uskuteční navzdory nouzovému stavu. Dostihový den v sobotu 3. října proběhne v omezeném režimu s vyloučením diváků a za přísných hygienických opatření. Nebudou přijímány sázky a na minimum osob bude omezen i pořadatelský štáb.

reklama 12C

Pro jezdce přijíždějící ze zemí v červené zóně, mezi které patří i Česká republika, platí povinnost prokázat se potvrzením o negativním testu RT-PCR na Covid-19 ne starším než 72 hodin. Hygienická opatření zveřejněná na webu Závodiska Bratislava ukládají také povinnost mít zakrytý obličej, zakázáno bude podávání rukou. Trenéři musí v pátek odevzdat seznam všech zúčastněných osob.

Nebudou se konat dekorace vítězů a bude omezen i počet členů médií na místě. Veřejnoprávní RTVS nicméně odvysílá přímý přenos.

Slovenského derby, s dotací 20 000 eur nejbohatší dostih letošní bratislavské sezony, se zúčastní jedenáct koní ze Slovenska, České republiky, Německa, Rakouska a Bulharska. Na startovní listině nechybí koně umístění v Českém derby - druhá Vivienne Wells, třetí Troop Commander (na snímku) nebo Francimor´. Čtvrtým českým účastníkem bude Swinging Thomas. Václav Janáček by měl opět vést čerstvou vítězku Slovenského Oaks Barthesu, trenér Jozef Chodúr angažoval na pražského vítěze Apolona svého švagra Jaroslava Línka.

Kromě derby se v sobotu poběží také Zlatý pohár, Bratislavská míla a Cena zimnej královnej.

 

Foto: Pavla PechmanováK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace