ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Sázkový obrat na Pardubice přesáhl 15 milionů, na Velkou 8,9 milionu

 12.10.2021 12:04 | AUTOR

ikonka

Loňský ročník Velké pardubické se běžel před prázdnými tribunami, letos se už diváci mohli na závodiště vrátit. Pořadatelé s ohledem na stále přetrvávající opatření předpokládali návštěvnost na hranici 15 tisíc lidí a tato predikce se naplnila.

reklama 12D

Vstupenky na vrchol tuzemské překážkové sezony kvůli nejisté epidemické situaci se začaly prodávat mnohem později, než bylo zvykem v přechozích letech. V předprodeji byl největší zájem o vstupenky k sezení na tribunách, naopak lístky na stání se nejvíce prodávaly v den konání 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou na pokladnách závodiště.

"Sledovali jsme trend, ve kterém velkou roli hrálo počasí i jisté očekávání, jestli přijdou nějaká proticovidová opatření a omezení. Prodej stoupl v několika málo posledních dnech, když už bylo jisté, že budeme běhat s diváky – i když stále ještě s nutností dokládání bezinfekčnosti. Branami pardubického závodiště tak nakonec prošlo patnáct tisíc lidí. Je to sice méně než v předchozích letech, ale s ohledem na současnou dobu a náladu ve společnosti jsme spokojeni," řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Výhra 125 tisíc korun za 500 vsazených

Společnost Tipsport přijala na pardubické dostihy sázky za více než 15 milionů korun, a to jak online, tak i na pobočkách Tipsportu přímo na závodišti. Na samotnou 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou to bylo 8,9 milionu korun. Sázkařům podle informací Tipsportu příliš jejich tipy nevycházely, protože se nedařilo favoritům.

Sázkaře "podržel" jen druhý v cíli Evžen, kterého velmi často tipovali na umístění do 2. a 3. místa. Uspěli také sázkaři s tipem, že vítězem bude český jezdec. Vítězný Talent měl vysoký kurz 25:1 a právě za tip na Talenta se někteří sázkaři dočkali velkých výher.

Štěstí měl sázkař, který na jeden tiket vsadil dva koně – vítěz Talent v kurzu 25:1 a Mr Spex do 3. místa v kurzu 10:1. V celkovém kurzu 250:1 vyhrál za 500 vsazených korun částku 125 tisíc korun. Na stejnou výhru dosáhl i sázkař se sólo tipem na Talenta za 5000 korun v kurzu 25:1.

Dva miliony televizních diváků

Česká televize opět odvysílala mnohahodinový přímý přenos na programech ČT sport i ČT1. U televizních obrazovek sledovaly 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou dva miliony diváků. Průběh dostihů byl přenášen také na iVysílání České televize včetně zahraničních lokací, věnoval se jim také britský kanál Racing TV.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku

Foto: Ivan KrejzaK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace