POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11B

reklama

Po prvním kole finále drezurních KMK ve vedení dvě svěřenkyně Civišové

 18.09.2021 19:05 | AUTOR: Denisa Vegrichtová

ikonka

O víkendu 18. a 19. září se v Hradištku u Sadské koná finále drezurních Kritérií mladých koní. V soutěžích pro čtyř, pěti a šestileté koně se utkalo celkem 33 dvojic, z nichž nejlepší výkony podávali svěřenci Petry Miki Civišové.

reklama 12B
V sobotu 18. září proběhlo první kolo finále drezurních Kritérií mladých koní v Hradištku u Sadské. Jezdci se do finálových soutěží mohli kvalifikovat ve dvou kolech, v Písku a v Hradišťku. Podmínkou bylo získání minimálně 65 % v jednom z kol. Hlavní rozhodčí tohoto finále je inženýrka Iva Schutzová, kterou doplňují doktorka Helena Žižková a německý zástupce Peter Holler. 
 
V kategorii čtyřletých hřebců a valachů byli úspěšní svěřenci inženýrky Petry Miki Civišové. S koněm Svanegaarden´s El Niňo se ujala vedení se ziskem 74,4 % a s Foxstar Moravian Boy je na průběžném třetím místě s hodnocením 69,6 %. Druhý nejlepší výkon předvedl Snowflake s Hedvikou Gedeonovou. Těm rozhodčí udělili 71,4 %.
 
Mezi čtyřletými klisnami jsou momentálně v čele dvě favoritky se shodným výsledkem 78,8 %. Jsou jimi Mirene T v sedle s magistrou Petrou Balnarovou a Mona Lisa 4, kterou předvedla Eliška Bodnárová. Třetí místo obsadila Donausonne a Tereza Hábová se ziskem 76,4 %.
 
V kategorii pětiletých valachů se průběžného vedení ujal valach Vihar, který společně se svým jezdcem Vladimírem Bláhou získal 78,2 %. O šest procent méně rozhodčí udělili Quantasticovi v sedle s Janem Zamcem. Elitní trojici uzavírá For Joy 1 s Emou Havlenovou a ziskem 71,6 %.
 
I v pětiletých klisnách předvedla nejlepší výkon svěřenkyně Petry Miki Civišové. Famosa 1 vede s 76,8 %. Druhou nejlepší klisnu předvedl Jan Zamec a jedná se o Dejnu 1. Ta byla ohodnocena 74,4 %. Průběžnou třetí příčku vybojovala Laomi W, kterou předvedla Petra Charvátová. Získaly 71,4 %.
 
Pro malý počet účastníků se kategorie šestiletých sloučily a jeli dohromady valaši, hřebci i klisny. I tak byly pouhé čtyři dvojice, z nichž nejlepší výkon podala klisna Crystalin BB s Šárkou Charvátovou. Jejich výsledek byl 74,8 %. Za ní se umístila se ziskem 73,6 % klisna Antoinette S v sedle s Klárou Dohodilovou. Třetí nejlepší výkon předvedl valach Ramazotti předváděný Šárkou Kosařovou a rozhodčí jim udělili 73,2 %.
 
Ilustrační foto


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace