EquiTV ŽIVĚ: dostihy, chladnokrevníci, paravoltiž, working equitation
reklama 11C

Petarda se uvedl čtvrtým místem v Pise, tříleté klisny ztrácely

 31.01.2021 16:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Na hluboké dráze se odehrával poslední lednový mítink v Pise, kde do dění zasáhla i čtveřice rovinových koní v českém tréninku. Nejvíce se dařilo Petardovi ze stáje Dr. Charvát, který získal čtvrtou příčku v dostihu tříletých debutantů na 1500 metrů.

reklama 12A

Do Velké jarní ceny přihlášený hřebec se v první polovině Premio Silvio Parravani držel na zadní pozici. V cílové rovině mu Luca Maniezzi našel místo k útoku v prostřední stopě a irský odchovanec v prvním dostihu své kariéry patřil ke koním, kteří bojovali až do posledních metrů o přední pozice a cílem proběhl jako čtvrtý.

Trenér Pavel Tůma v neděli ukázal ještě jednu potenciální klasickou naději, ale podruhé startující ryzka Kiotari neměla v condizionatě Premio Donna Lydia světlejší moment. Maniezzi jezdil dceru jedničkové vítězky Kolymbie a polosestru Astorie z vlastního chovu Jiřího Charváta prakticky od startu a nakonec se ztrátou uzavřel doběh šestičlenného pole. O příčku lépe skončila Anawa s Milanem Zatloukalem, ale i ona ztrácela na nejbližšího soupeře 14 délek.

Čtvrtý český zástupce, listopadový vítěz z Drážďan Donn Clifs ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové, zahájil v condizionatě na 150 metrů kolem třetího místa, ale v oblouku začal ztrácet a musel se spokojit s šestým místem.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČRK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE