reklama 11D

reklama

"Otevřela dveře dalším ženám." Po těžkém pádu zemřela Lorna Brooke

 19.04.2021 12:20 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Britská amatérská jezdkyně Lorna Brooke podlehla následkům těžkého pádu, který utrpěla před více než týdnem na závodišti Taunton. Smutnou zprávu přinesl list Racing Post s odvoláním na informaci Injured Jockeys Fund (IJF).

reklama 12A

Brooke se nacházela v kómatu poté, co 8. dubna spadla z valacha Orchestrated trénovaného její matkou Lady Susan Brooke ve steeplechase na 4600 metrů. Pro amatérskou jezdkyni přiletěl záchranářský vrtulník, který ji dopravil do nemocnice v Bristolu. Na jednotce intenzivní péče byla přijata s podezřením na zranění páteře, v pátek však musela být kvůli komplikacím uvedena do umělého spánku. O dva dny později zemřela.

"S hlubokým zármutkem oznamujeme tragickou zprávu, že Lorna Brooke včera zemřela. Její rodina děkuje všem za vlídnost projevenou v posledních deseti dnech, zejména profesionálnímu personálu v nemocnici Southmeads," uvedl v pondělí Injured Jockeys Fund.

37letá Lorna Brooke odjezdila 17 vítězů ve Velké Británii a Irsku. Největším úspěchem její dvacet let dlouhé kariéry byl zřejmě triumf v prvním ročníku Ladies Handicap Chase ve Fairyhouse.

"Byla to skvělá holka. Máme mnoho výjimečných jezdkyň a ona možná trochu předběhla dobu. Byla jednou z žen, které pomohly nastavit současné standardy a otevřít dveře dalším ženám," řekl Racing Postu trenér John Groucott.

Ilustrační foto: BHAK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace