EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11A

reklama

Mysak Miky druhý v Lyonu, Ponntos třetí v římské condizionatě

 22.10.2021 20:05 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Na třech závodištích ve Francii a Itálii se v pátek představili koně českých stájí. Z pětice Václava Luky mladšího v Lyonu la Soie a Clairefontaine byl nejúspěšnější Mysak Miky, v Římě se vrátil Ponntos třetím místem ve sprintu na 1000 metrů.

reklama 12A

Aktuálně nejúspěšnější český sprinter nastupoval tři týdny po šestém místě v Prix de l' Abbaye do condizionaty Premio El Greco (1000 m, 16 500 eur) s nemalými očekáváními. Se svým stálým jezdcem Milanem Zatloukalem se proti devíti vrstevníkům jako obvykle ujal vedení a udal ostré tempo. Za mezníkem 400 metrů však začala svěřenci Miroslava Nieslanika utíkat o 1,5 kila méně zatížená Virgin Isla a své snažení dovedla do úspěšného konce v čase 0:56,0.

Těsně před cílem se před Ponntose dostal ještě Raifan a hřebec MUDr. Evy Nieslanikové proběhl cílem na třetím místě dvě délky za vítězkou. Druhá reprezentantka tušimického střediska, dvouletá Bacora, doběhla desátá v dostihud dvouletých na 1200 metrů.

Na závodištích Clairefontaine a Lyon la Soie se trenér Václav Luka mladší snažil rozšířit úspěšnou francouzskou bilanci z posledních dnů, třetí vítězství v rámci stejného týdne však nakonec nepřidal. Nejblíže k němu měl tříletý Mysak Miki ze stáje Cajdašrot, který se ve Francii umístil počtvrté za sebou.

Šestý z Velké jarní ceny odvodil na all-weather dráze v Lyonu Prix de l' Essor (2150 m, 16 000 eur) a pod Anthonym Crastusem v závěru uhájil druhou příčku s odstupem dvou délek za německým vítězem Manganellim. Dotaci vybojoval i Hank Moody, který s Marií Vélon následoval na pátém místě 4 1/2 délky za svým tréninkovým kolegou.

Zbylým českým koním se v pátek nedařilo. Klasicky umístěná Muguruza měla v Prix Droit Divin (1800 m, 15 000 eur) optimální průběh ze třetí pozice, ale v cílové rovině se prakticky zastavila a propadla se na deváté místo. Zvítězil Carl Gustav, syn někdejší zimní královny Miss Kruk z chovu Valentina Buchtojarova.

Návrat ve dvou slovenských klasických dostizích umístěné Besiberri do Francie skončil zklamáním. Účastnice Českého derby se ztrátou uzavřela osmičlenný doběh Prix Grandeur Nature (1800 m, 23 000 eur) v Clairefontaine. Osmý finišoval i Premier Lion v prodejním dostihu na 2400 metrů. Oba koně odjezdil Clement Lecoeuvre.

Foto: Pavla PechmanováK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace