Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
reklama 11C

reklama

Manolla pátá v Compiegne, Nouran úspěšně debutovala ve Švédsku

 15.09.2021 17:20 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Osmiletá Manolla ve středu získala dotované umístění v Compiegne. Čtvrtá z letošní Svatováclavské ceny, kterou pro Dagmar Dostálovou trénuje Zdeno Koplík, finišovala pod Enzem Crubletem pátá v classe 3 Prix du Vermandois (1400 m, 20 000 eur).

reklama 12C

Spolehlivá odchovankyně Jaroslava Kunčara při svém návratu do Francie po třech letech dlouho cválala kolem druhého místa za svým tréninkovým kolegou Ultimate Fightem s Mickaelle Michel. 400 metrů před cílem začali českou dvojici míjet soupeři. Manolla sice nedokázala zareagovat na jejich zrychlení, na velmi měkké dráze však zabojovala a udržela si pátou příčku asi čtyři délky za vítězem. Ultimate Fight následoval o dvě délky zpět na šestém místě.

Na závodišti Jägersro absolvovala ve středu svůj švédský debut dvouletá Nouran, jež zahájila dostihovou kariéru v Česku pod trenérkou Ingrid Janáčkovou Koplíkovou a v červnu zvítězila v Karlových Varech. V sedle s účastníkem Evropského poháru žokejů Per-Andersem Grabergem skončila druhá v dostihu na 1200 metrů. Na vítězného Steinera ztrácela 3 1/2 délky, ale stejně suverénně porazila zbylé pole.

Foto: Manolla na snímku Pavly PechmanovéK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace