Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

Kane Fortuna nezaváhal. Favorit se rozcvičil před klusáckým derby

 24.08.2021 08:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Měla to být formalita a skutečně byla. Poslední generálka na klusácké derby – Přípravná Derby-cena na 2180 metrů – se v sobotu 21. srpna v Chuchle Areně stala lehkou kořistí horkého favorita Kane Fortuny v sulce se svým majitelem Zdeňkem Škobisem.

reklama 12D
 
Současná hvězda české klusácké scény nastupovala v přípravném dostihu na derby ke svému třináctému startu. Dvanáct z nich dokázal hnědý valach stáje Viktoria proměnit ve více či méně lehká vítězství, první porážku kariéry zažil až letos v létě, kdy podlehl klisně Kýze Deux Skree. V Přípravné Derby-ceně se nemělo nic podobného opakovat. Proti Kane Fortunovi se postavila pouze trojice českých odchovanců a sázkový kurs favorita klesl až na 11 korun za deset vsazených.
 
Valachův majitel, trenér a stálý jezdec v jedné osobě Zdeněk Škobis neponechal nic náhodě a už od prvních metrů kontroloval špici. Náskok Kane Fortuny začal narůstat a při točení do cílové roviny měl k dobru už osm délek. Škobis v závěru kontroloval situaci a výrok rozhodčích zněl „zadrženě 17“. Velký boj se naopak strhl o druhé místo, které těsně získala Havana Misi, unaveného Jima v posledních metrech minul i třetí Perceval. Kane Fortuna vyklusal kilometrový čas 1:16,3.
 
Mnohem otevřenější byla Cena Praha TV, další díl celoročního Zlatého okruhu. Jako favorité odskakovali loňský držitel trojkoruny Pamino a ostřílený sériový vítěz Dark Look. Měl to být zároveň souboj derby-vítězů, jenže hned v prvních okamžicích dostihu zacválal šestiletý Inaccessible Grou a svěřenec Jaromíra Kotáska byl ze hry. Ve svižném tempu vedla Charming Oreau před Gaudi Bokem a Paminem, Dark Look začínal na vzdáleném posledním místě. Ve druhém okruhu se však situace velmi vyrovnala a půl kilometru před cílem bylo ve hře o vítězství všech pět aktérů.
 
Ve vnější stopě razantně zaútočil Mykola Volf v sulce Dark Looka a dostal se na úroveň vedoucí Charming Oreau. V poli zavřený Pamino v té době neměl kudy útočit a Škobis ztratil cenné vteřiny hledáním vhodné stopy. To už měl Dark Look rozhodující náskok a v cíli se o hlavu ubránil pozdnímu náporu svého soupeře. Třetí doběhl Elixir de Charnie. Dark Look hájí barvy stáje Sochor s.r.o. a vyklusal kilometrový čas 1:14,9.
 
V osmém dílu seriálu dostihů pro francouzské klusáky Prix du Trotteur Francais na 2180 metrů dominovali čeští odchovanci. Dokonalý odhad tempa předvedl jeden z nejúspěšnějších klusáckých jezdců české historie Jindřich Klaubenschalk, když dovedl tmavou hnědku Hany Bany z vlastního chovu Jiřího Svobody k lehkému vítězství stylem start – cíl. Druhá doběhla tříletá Ibi Lou před černým hnědákem Ideal Majyc.
 
Foto: Aleš Erbek


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace