reklama 11D

reklama

Gurzuf úspěšně debutoval v Chantilly. Druhým místem naznačil potenciál

 01.03.2022 15:28 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Nadějné výkony ukázala v Chantilly dvojice debutantů trenéra Václava Luky mladšího. Do francouzské jarní klasiky přihlášený Gurzuf doběhl na druhém místě, do Velké jarní ceny a Českého derby nominovanému hřebci Smichoff unikla dotace jen o krk.

reklama 12A

Gurzuf, hájící žluto-modré barvy svého ukrajinského chovatele Viktora Tymošenka, se mezi debutanty v Prix du Beauvaisis (1600 m, 27 000 eur) lehce opozdil na startu, ale Bauyržan Murzabajev ho brzy nasměroval podél bariéry na druhou pozici. Prostornou cvalovou akcí disponující hnědák se v cílové rovině vyvezl vedle do té doby vedoucího Utopiste a krátce sahal po vítězství. To nakonec získal do Prix du Jockey Club přihlášený Moneyman z lotu André Fabreho, ale stále "zeleně" působící Gurzuf mu kladl odpor a v cíli na něj ztrácel délku a čtvrt, přičemž zbytek pole porazil o 2 1/2 délky.

Smichoff ze stáje Václava Luky staršího nedokázal v první polovině dostihu pod Clémentem Lecoeuvrem akceptovat tempo předních koní. V cílové rovině však zabojoval a až do posledních metrů byl ve hře o páté místo. Jako šestý v cíli zaostal za Moneymanem o 8 1/2 délky.

Foto: France GalopSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace