NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11C

reklama

Francouzi připravili odpočinkové boxy pro koně cestující z jihu

 06.03.2021 20:43 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Jezdci, kteří v těchto dnech míří z ukončených parkurových túr na Pyrenejském poloostrově, řeší problém, kde nechat své koně odpočinout při náročné cestě. Vstříc jim vyšla Francouzská jezdecká federace, která připravila odpočinkové boxy.

reklama 12C
 
Česká jezdecká federace zprostředkovala na svých internetových stránkách informaci o tom, že Francouzská jezdecká federace připravila zastávky (specific stop-over stables) pro koně, kteří cestují na sever ze Španělska či Portugalska.
 
Na uvedených zastávkách jsou připraveny stáje k odpočinku za vhodných podmínek biologické bezpečnosti při dodržení dezinfekčních postupů a s veterinární podporou.
 
Zastávky se nachází v Le Mans a v Lyonu. V Le Mans je 400 pevných boxů, zajištěna je dezinfekce, mezi každou skupinou koní jsou prázdné boxy a v případě zájmu v dostatečném předstihu může být při příjezdu kamionu přítomný veterinář. 
 
V Lyonu si zájemci mohou vybrat ze dvou možností, buďto z pevných stájí, nebo z mobilních boxů, které budou postaveny po objednání a bude zajištěno jejich jednorázové použití (nebudou obsazovány opakovaně. Zajištěn je stejný servis jako v Le Mans.
 

Více najdete POD TÍMTO ODKAZEM

 

Zdroj: ČJF
Ilustrační foto: Josef Malinovský / Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace