Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Faltejsek s Tůmou vládli bratislavským překážkám, hattrick má i Laube

 11.04.2022 10:05 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

S diváckou kulisou, ale bez sázek se v neděli rozběhla slovenská dostihová sezona v Bratislavě. Hlavními postavami zahajovacího mítinku byli žokejové Jan Faltejsek a Martin Laube, kteří slavili hattrick. Klasický trial skončil maďarským úspěchem.

reklama 12C

Jan Faltejsek navázal ve Starém Háji na své vítězné série v Pardubicích a Itálii z loňského roku. Všechny tři úspěchy slavil na koních stáje Dr. Charvát z tréninku Pavla Tůmy a ani jednou nemusel bojovat. K zástupci střediska Dvorce se soupeři nejvíce přiblížili ve steeplechase Ceně Vertikála, kde pětiletý Swinging Thomas triumfoval jistě o 2 1/4 délky před Royal Ginem a Thisisthekey.

Zbylé dva Faltejskovy triumfy měly téměř exhibiční nádech. V proutěných překážkách Memoriálu Jindřicha Němčanského zvítězil Arkalon velmi lehce o 11 délek a podobně suverénní byl i loňský šampion proutěnkářů Roncal při svém debutu ve steeplechase. Jarní cenu městské části Petržalka na 3800 metrů ovládl zadrženě o 12 délek před účastníky Velké pardubické Starem a Kaiserwalzerem.

Vedle Faltejska v neděli zářil i Martin Laube, který si den před narozeninami připsal hattrick v rámcovém programu. Kromě vítězství s maďarským tříletkem Orhanem se prosadil na domácích svěřencích Jozefa Chodúra Medelin a Emerysdayovi.

Nechybělo mnoho a stájový jezdec Lokotransu mohl slavit i po klasickém trialu Ceně starostu MČ Petržalka - Ceně trojročných koní (1700 m, 6000 eur), ale do Českého derby přihlášený Darling In Pink v závěru podlehl o 1 1/4 délky maďarskému Presidentovi se Stanislavem Georgievem a obsadil druhé místo. Třetí doběhl další ze sledovaných hřebců Like Magic, teprve podruhé v kariéře startující syn klasické vítězky Partyday. Potenciální tříletá hvězda stáje Meridian Quessigny obsadila po aktivním výkonu šesté místo se ztrátou necelých čtyř délek na vítěze.

Narozeninový dárek si nadělila i další oslavenkyně Michaela Musialová, která vyhrála trojkový Hendikep Czasa s domácím Quissi Logistem.

Ilustrační foto: Ivan KrejzaSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE