NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

Eternity ve stopách Brittany, klasické vítězství získal i Lukášek

 16.08.2020 19:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Stáj Lokotrans už podruhé získala zvláštní klasické double. Ryzka Eternity po české Jarní ceně klisen v neděli ovládla i slovenskou Velkou jarní cenu Meridian v Bratislavě. Před ní se to podařilo jen její stájové kolegyni Brittany v roce 2011.

reklama 12C

Svěřenkyně Luboše Urbánka v bratislavském Starém Háji zopakovala úspěšnou taktiku z Mostu. Hned po startu ji žokej Martin Laube poslal do vedení a udal svižné tempo. Při točení do cílové roviny bylo znát, že klisna z chovu německého hřebčína Paschberg má ještě dostatek sil a v posledních metrech se jí podařilo odrazit velký útok spolufavorita Troop Commandera.

Hřebec stáje Meridian se vítězce přiblížil na délku krku a potvrdil svou stoupající formu na cestě k Českému derby. 4 1/2 délky za bojující dvojicí obsadil třetí místo diskvalifikovaný vítěz trialu Hadewin, čtvrté peníze bral další zástupce Lokotransu Magic Baron.

V Jarnej ceně kobýl spoločnosti JSB Match Diabolo (1700 m, 8000 eur) získal své další klasické vítězství žokej Tomáš Lukášek, tentokrát ve službách maďarské stáje Álmodó a trenéra Gábora Maronky. Na sedmé z Erzsébet Királyné Díj Centě porazil jistě o jednu délku domácí Heroinu, třetí finišovala zimní královna a v klasickém trialu úspěšná Queen Opera. I druhá slovenská klasická vítězka se narodila v Německu, chovatelkou Centy je Dagmar Silvia Alscher.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČRK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace