EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Dvě překážková vítězství v Trevisu, Datthirey nemohla běžet ve Francii

 12.11.2021 18:32 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dvě vítězství si odvezly české stáje z pátečního mítinku v Trevisu. Rozdělily se o ně stáje Scuderia Aichner SRL a Dr. Charvát. Nepříliš povedená naopak byla výprava trenéra Václava Luky mladšího do francouzského Fontainebleau.

reklama 12A

Premiérový úspěch kariéry si v Trevisu připsal dosud výhradně v Itálii startující bělouš Singapor Rose z tréninku Josefa Váni mladšího. Čtyřletý valach pod Pavlem Složilem mladším jistě o půl délky ovládl kros Premio Renato De Massa (3500 m).

Po půl roce se do Itálie vrátil loňský účastník dvou derby Swinging Thomas a v sedle s Janem Faltejskem zvítězil lehce o 8 délek v prodejních proutěných překážkách Premio Spresiano na 3000 metrů. Pro svěřence Pavla Tůmy to bylo druhé letošní italské vítězství.

Ve Fontainebleau se měla v pátek představit Datthirey v kvalitně obsazeném classe 1, letošní dvojnásobná francouzská vítězka však nakonec nebyla puštěna na start kvůli neuznání očkování proti rhinopneumonii. Jediným českým zástupcem na mítinku tak zůstal Premier Lion v prodejním Prix des Frenes (2600 m, 16 000 eur). Stříbrný z letošního EJC Long - Velké ceny českého turfu cválal s Marií Vélon blízko špice, za mezníkem 400 metrů se však přes něj dostali útočící soupeři a Premier Lion klesl na osmé místo asi čtyři délky od vítěze.

llustrační foto: Pavla PechmanováSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace