Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11A

reklama

Důležitá informace k přepravě koní. Nová verze systému TRACES

 05.10.2021 21:57 | AUTOR

ikonka

ČJF informovala prostřednictvím svých internetových stránek, že od pondělí 11. října 2021 bude aktivován modul INTRA v nové verzi systému TRACES – jednotném systému Evropské unie pro certifikaci a sledování zásilek zvířat na území Evropské unie.

reklama 12C
 
Jak píšou zástupci České jezdecké federace na svém webu, nová verze systému nazvaná TRACES New Technology (TRACES NT) je jednou ze složek integrovaného systému pro úřední kontroly (Integrated Management System for Official Controls, IMSOC) a od 16. října 2021 bude jediným funkčním systémem pro certifikaci zásilek zvířat a zárodečných produktů v rámci EU. 
 
Všechny hospodářské subjekty, které chtějí v systému TRACES působit tak jako dosud, s přístupem tzv. ekonomického operátora, se musí do nového systému zaregistrovat a nově založit svůj uživatelský účet. 
 
Příručky jsou dostupné na internetových stránkách Státní veterinární správy POD TÍMTO ODKAZEM.
 
„Pro úplnost sdělujeme, že v souvislosti s novým systémem začnou platit nové vzory veterinárních osvědčení v souladu s prováděcím nařízení Komise (EU) 2021/403 ze dne 24. března 2021, kterým se stanoví prováděcí pravidla k nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/429 a (EU) 2017/625, pokud jde o vzorová veterinární osvědčení a vzorová veterinární/úřední osvědčení pro vstup zásilek určitých kategorií suchozemských zvířat a jejich zárodečných produktů do Unie a jejich přemísťování mezi členskými státy a o úřední certifikaci týkající se těchto osvědčení, a kterým se zrušuje rozhodnutí 2010/470/EU,“ doplňují zástupci ČJF.
 
Jak postupovat naleznete v dokumentech uvedených na webu ČJF. Podrobnosti se dozvíte ZDE.
 
Zdroj: ČJF
Ilustrační foto: FEI / Yusuke Nakanishi, zdroj: fotobanka FEI


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace