reklama 11C

reklama

Dostihový víkend mezi Kolínem a Nancy: Ponntos sedmý v grupě 3

 11.10.2020 19:08 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dva týdny poté, co doběhl druhý na Evropském poháru žokejů, se dvouletý hřebec Ponntos ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové zúčastnil Preis des Winterfavoriten (Gr.3, 1600 m, 155 000 eur) v Kolíně nad Rýnem. V německé verzi zimního favorita skončil sedmý.

reklama 12A
Svěřenec Miroslava Nieslanika odskakoval do třetího a nejtěžšího dostihu své dosavadní kariéry jako největší outsider s kursem 695:10. V první polovině mílové trati se s žokejem Jiřím Palíkem přetahoval a usadil se až při vbíhání do oblouku.
 
Na začátku cílové roviny měl slibný moment, kdy se vyvezl na pátou pozici a začal rozbalovat koncovku, ale 300 metrů před cílem došly Ponntosovi na měkké dráze síly. Na poslední šestou dotaci ztrácel 7 délek a cílem proběhl více než 28 délek za suverénním vítězem Best Of Lips.
 
V rámcovém programu závěrečného dne sezony v Kolíně nad Rýnem se představili ještě čtyři další čeští zástupci. Na dotované umístění však dosáhla jen klisna Berouyine ze stáje Zámek Domoradice, který pod Jiřím Palíkem doběhla šestá v trojkovém RaceBets-Podcast-Rennen (1300 m, 8888 eur). Ve stejném dostihu finišovali Lexceed na osmém a Moonlight Shadow na třináctém místě.
 
Někdejší vítěz Slovenského derby Mon Cheri uzavřel doběh trojkového handicapu Preis der Landtechnik (2200 m, 6500 eur). Pětiletý hnědák v barvách Zámku Domoradice doběhl do cíle 8 délek za nejbližším soupeřem. A poslední skončil i tříletý Planteur’s Whiskey v trojkovém handicapu na 1850 metrů.
 
Nedařilo se ani ekipě trenéra Václava Luky ve francouzském Nancy. Sedmiletý valach Risk Major finišoval osmý v Prix Henri Dory (1350 m, 11 000 eur), Ideal King dopadl v Prix Peugeot Car Avenue Nancy (2400 m, 12 000 eur) o příčku lépe.
 
Na stejném závodišti startoval pětiletý Andoins, kterého stáj Scuderia Aichner SRL dočasně přesunula od Josefa Váni mladšího do francouzského tréninku Davida Satalii. Loňský dvojnásobný vítěz z Pisy si pod Gauvainem Faivre-Piconem připsal třetí místo v steeplechase Prix de Villers les Nancy (4200 m, 17 000 eur).


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace