ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Do Velké pardubické míří 19 koní, o Cenu Labe mají zájem Francouzi

 23.09.2021 15:25 | AUTOR

ikonka

Do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bylo ve čtvrtek přihlášeno devatenáct koní z České republiky a Slovenska. Mezi kandidáty nechybí trojice milých vítězů Hegnus, Theophilos a No Time To Lose, ale také ve Francii kvalifikovaná Vanesse.

reklama 12B

Nejvíce koní posílá do dostihu tradičně trenér Josef Váňa. Dva z jeho trojice svěřenců již dokázali v minulosti ve Velké pardubické zvítězit. Dvanáctiletý No Time To Lose triumfoval v roce 2017, později laboroval se zdravím a letos se vrátil ve výborné formě, kterou demonstroval mimo jiné vítězstvím v květnové kvalifikaci. O rok mladší Theophilos vyhrál v roce 2019.

Mezi jejich soupeři nebude chybět loňský vítěz, třináctiletý Hegnus z tréninku Radka Holčáka. Dvojici uchazečů přihlásili trenéři Stanislav Popelka a Jaroslav Brečka, jehož Kaiserwalzer zvítězil v zářijové kvalifikaci. Z majitelů má početně nejsilnější zastoupení stáj Nýznerov. Každého z její trojice Player, Stretton a Sztorm připravuje jiný trenér.

Jedinou přihlášenou klisnou je trenérem Pavlem Vítkem připravovaná Vanesse, která ovšem v Pardubicích nikdy nestartovala a kvalifikaci splnila ve Francii.

Definitivní podobu letošního pole určí v pátek 1. října po jedenácté hodině uzávěrka startovní listiny. Čísla účastníkům letošního ročníku vylosuje potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo v Pardubicích slavnostně vylosuje startovní čísla účastníkům letošního ročníku.

Ve čtvrtek byly zveřejněny i přihlášky do rámcových dostihů. Největší zájem je o Cenu firmy Chládek a Tintěra, Pardubice – Ceny Labe. Mezi dvanácti přihlášenými koňmi je i šestiletá bělka Born To Be A Queen z francouzského tréninku Hectora Lageneste a Guillaume Macaira. Spolu s ní by měl do Pardubic přicestovat i žokej Sertaš Ferhanov.

Nejmenší zájem letos poutají Stříbrná trofej se čtyřmi přihlášenými koňmi a Cena Laty Brandisové s šesti uchazečkami. Tyto dostihy zatím zůstávají společně s Cenou ČASCH a Memoriálem kpt. Rudolfa Poplera otevřeny.

Druhou říjnovou neděli otevře slavnostní ceremoniál už v 10 hodin dopoledne, tedy o hodinu dříve než bylo v minulých letech zvykem. Veterinární přejímka koní se uskuteční od 8:00.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČRK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace