EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Čtyři nové případy EHV-1 u koní v Dánsku. Závodili ve Valencii

 20.03.2021 16:50 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace opět doplnila do časové osy další aktuální informace související s nákazou EHV-1. Kromě čtyř nových případů v Dánsku zjistila, že případ nákazy koně v Gorla Minore nesouvisí s ohniskem nákazy ve Valencii.

reklama 12D
 
FEI byla informována o čtyřech nových pozitivních případech EHV-1 u koní v Dánsku, kteří se vrátili do svých domovských stájí z Valencie. U dvou z nich se projevily neurologické příznaky, všichni jsou v úplné izolaci.
 
Pozitivně testován na EHV-1 byl i kůň, jenž se vrátil do Skotska z portugalské Vilamoury. Jak on, tak nikdo z koní ve stejné stáji, kteří cestovali zpět z Portugalska, nevykazují žádné klinické příznaky a byli od svého návratu izolováni.
 
Mezinárodní jezdecká federace taktéž informovala, že kmen viru u koně, který byl pozitivně testován po účasti na závodech v italském Gorla Minore, nesouvisí s vypuknutím nákazy ve Valencii.
 
Naopak negativní test na EHV-1 měl kůň s horečkou ve Wellingtonu na Floridě v USA. Informaci potvrdil veterinárnímu oddělení FEI tamní veterinární delegát. 
 
Zdroj: FEI
Ilustrační foto: CES Valencia


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace