ŽIVĚ: 26. a 27.6. CDI Brno, 27.6. dostihy Chuchle, skoky MJP Martinice
reklama 11B

reklama

Cheminée se vrátila do Francie, ve Fontainebleau brala páté místo

 20.04.2021 14:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Podruhé v letošní sezoně se představila černá hnědka Cheminée ze stáje Dr. Charvát na francouzských překážkách. Se svým stálým jezdcem Janem Faltejskem doběhla pátá v proutěných překážkách na 3550 metrů ve Fontainebleau.

reklama 12A

Šestiletá svěřenkyně Pavla Tůmy před Prix du Regiment de Cavalerie de la Garde Republicaine (3550 m, 21 000 eur) původně figurovala jako favoritka 2:1, nakonec však odskočila jako sázková druhá šance s kursem 38:10. Faltejsek ji na měkké dráze zpočátku stáhl na zadní pozici, kde bez úhony přestála dramatický úvod s kolizí a pády dvou soupeřů.

Cheminée se brzy usadila na třetím místě několik délek za vodící favoritkou Sa Carlex, kde vydržela až do závěrečné fáze dostihu. V cílové rovině však nedokázala zachytit nástup nejlepších a na vítěznou Get On Time ztrácela z pátého místa 10 1/2 délky.

Polosestra zimní královny White Angel, klasicky umístěné Kristine a do letošního Českého derby přihlášeného Kmotra absolvovala letošní debut v březnovém listed v Auteuil, kde finišovala osmá. Celkem zatím vyhrála šest ze svých devíti překážkových startů včetně Křišťálového poháru, listed Premio XVII Corsa Siepi di Treviso a zejména Prix Leopold Bara v Auteuil. Na dotacích vyběhala přes 1,1 milionu korun.

Foto: France GalopK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace