EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Čeští sprinteři se v Deauville neztratili, Mowaeva druhý v quinté+

 30.11.2021 17:24 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dvě dotovaná umístění po kvalitních výkonech zaznamenali na all weather dráze v Deauville čtyřletí svěřenci Václava Luky mladšího. Mowaeva finišoval druhý v quinté+ handicapu, Salar Island doběhl v prodejním dostihu po smolném průběhu třetí.

reklama 12A

Francouzským ratingem 40 kg disponující valach Mowaeva vyběhl v classe 2 Prix d' Utah Beach (1300 m, 50 000 eur) další kvalitní formu. Valach stáje Lucky Service, s.r.o. cválal pod Gregorym Benoistem ukrytý v balíku koní před polovinou šestnáctičlenného pole a v cílové rovině nasadil ke svému typickému závěru. V závěrečné šestistovce byl druhým nejrychlejším koněm a dokázal odskočit zbytku pole, ale vedoucí Tibasti se ubránil a odkázal českého zástupce na druhou příčku.

O něco lehčí úkol měl mít další účastník letošního EJC Leram Millionu Salar Island v prodejní classe 3 Prix du Chalet Mozin (1500 m, 20 000 eur), hřebec stáje Václav Luka však měl v úterý hned dvojí smůlu. Po dlouhých minutách čekání ve startovacích boxech, kdy se po incidentu čekalo na některé zlobící soupeře, odskočil v zadní části pole a musel ve finiši likvidovat poměrně velkou ztrátu na přední koně.

Když mu pak Yohann Bourgois přece jen našel skulinu k útoku, německý vítěz No Brexit už měl rozhodující převahu. Salar Island stáhl velkým závěrem své manko na jednu délku a obsadil třetí příčku, 3/4 délky před listed umístěným Alfierim.

Foto: France GalopSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace