reklama 11C

reklama

CAS zamítla odvolání Kanady. Javorové listy na parkuru v Tokiu nebudou

 14.01.2021 08:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne zamítla odvolání kanadské reprezentace proti rozhodnutí FEI. Ta diskvalifikovala jednu z členek týmu z Panamerických her 2019 kvůli dopingu. Kanada definitivně přichází o olympiádu v Tokiu.

reklama 12C

 

Mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne zamítla odvolání kanadské reprezentace proti rozhodnutí FEI o diskvalifikaci Kanaďanky Nicole Walker z Panamerických her 2019, jež proběhly v Limě.
 
Právě tam si kanadský národní tým vyskákal postup na olympiádu do Tokia. Členka týmu Nicole Walker, jíž se dařilo i v individuální soutěži, byla 7. srpna po finálové soutěži testována na zakázané látky s pozitivním nálezem na metabolit kokainu Benzoylekgonin.
 
Její individuální diskvalifikace znamenala i přepočet výsledků a pokles družstva, a namísto něj by se na olympijské hry dostala Argentina. Kanada se odvolala k CAS, a ta rozhodla 12. ledna 2021 o tom, že závěr FEI platí. Kanada tak ztratila definitivně možnost účasti v parkurových soutěžích v Tokiu. A Argentinci naopak slaví postup.
 
Zdroj: www.fei.org
 
Ilustrační foto: Kateřina Návojová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace