EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Březnová Winter Masters Series v Šamoríně zrušena kvůli viru EHV-1

 02.03.2021 12:49 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Zatímco pandemie COVID-19 parkurovou sérii Winter Masters Series ve slovenském Šamoríně nezastavila, herpesviru typu 1 (EHV-1) se to již „podařilo“. „V momentálnej situácii pre nás nie je nič dôležitejšie ako zdravie koní,“ uvedl Robert Pál.

reklama 12B
 
Již za necelé dva týdny mělo startovat páté kolo parkurové Winter Masters Series v Šamoríně. Nakonec se tak nestane, a to z důvodu rozšíření nákazy herpesviru typu 1 (EHV-1) do několika evropských zemí. 
 
Mezinárodní jezdecká federace s okamžitou platností zrušila od 1. března mezinárodní akce v deseti evropských zemí, a to až do 28. března. „Důrazně také doporučujeme, aby dotčené členské federace také zrušily své národní akce,“ vyzvala generální sekretářka FEI Sabrina Ibáñez.
 
„Slovenská jazdecká federácia úzko komunikuje so štátnou veterinárnou správou, organizátormi pretekov nahlásených na marec 2021, ako aj jazdeckým areálom, ktorého kone sa pretekov v španielskej Valencii zúčastnili. Boli prijaté potrebné epidemiologické opatrenia, naďalej situáciu podrobne monitorujeme,“ uvedli představitelé SJF.
 
„Rozhodli sme sa zrušiť piate kolo Winter Masters Series z dôvodu výskytu nebezpečného vírusu EHV - 1. V momentálnej situácii pre nás nie je nič dôležitejšie ako zdravie koní. Nariadenie FEI pozastavilo preteky do 28. 3. 2021 a preto aj my rešpektujeme vážnosť situácie. Prajeme vám a vaším koňom veľa zdravia, prosím, nebuďme ľahostajní a postavme sa k tejto nebezpečnej skutočnosti zodpovedne,“ konstatoval hlavní organizátor závodů Robert Pál.
 
Zdroj: SJF, Winter Masters Series
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace