Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11D

reklama

Barthesa rozdílem třídy. Slovenské Oaks vyhrál Janáček

 11.09.2020 18:58 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

České klasické dostihy jí nevyšly, ale v pátečním Slovenském Oaks složila bělka Barthesa dokonalý reparát. Klisna stáje Statek Blata Český Ráj dokázala pod Václavem Janáčkem v závěru snadno odskočit a zvítězila velmi lehce o 5 délek.

reklama 12C

O solidní tempo se v 2000 metrů dlouhém dostihu postaral Jiří Palík na slovenské zimní královně Queen Opeře. Janáček nastoupil v posledním oblouku a do cílové roviny už točil na prvním místě. Svěřenkyně Heleny Vocáskové se poté začala ve vnější stopě pohodlně vzdalovat a pod Janáčkovýma rukama už si vítězství nenechala vzít. Na dalších příčkách se seřadily domácí klisny Agata Christie, Medelin, Queen Opera a Heroina.

Do Česka putovaly i 38. Prútenky šampionov spoločnosti K-K Metal a.s. na 3600 metrů, které lehce ovládla Raviella s Jaroslavem Myškou. Sedmiletá hnědka z DS Dolné Moravice završila letošní hattrick a zůstává na překážkách neporažená. 2 1/4 délky za suverénní vítězkou bral druhé peníze Almany před Mr Zuru.

Slovenského vítěze naopak měla 45. Velká starohájska steeplechase spoločnosti K-K Metal a.s. (4500 m, 3000 eur), kde devítiletý valach Star porazil Rubychopa a Summer Hilla.  Bělouše stáje MPL Racing odjezdil Daniel Vyhnálek. Peintre Elusif byl zadržen.

Ilustrační foto: Barthesa na snímku Pavly PechmanovéK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace