ŽIVĚ na EquiTV.cz 14. června: Kritéria mladých koní v Opavě
reklama 11C

reklama

Barabash se nelekl velkých jmen, o dotaci v listed přišel až v závěru

 14.10.2020 18:22 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Až do posledních metrů byl pětiletý valach Barabash ze stáje Lokotrans ve hře o dotovanou pozici v nejdelším německém listed 77. Silbernes Band der Ruhr (4000 m, 25 000 eur). Pod Martinem Laubem finišoval šestý, těsně za vítězem Ceny Evropy Khanem.

reklama 12D

Trojnásobný dvojkový vítěz, jehož největším úspěchem zůstává třetí příčka v předloňském St. Legeru, odskakoval na závodišti Mülheim - Raffelberg jako největší outsider v poli. V silné konkurenci z Německa, Velké Británie a Švýcarska se kurs svěřence trenéra Luboše Urbánka vyšplhal až na 780:10.

V prvním okruhu cválal Barabash na chvostu pole, ale ve druhém se začal na protilehlé rovině posouvat a do cílové roviny už točil na průběžném čtvrtém místě. Nejlepší trojice New Harzburg, Lismore a Kaiserperle soupeřům výrazně odskočila, se zbytkem však český outsider bojoval a až před cílovým mezníkem prohrál duel o poslední dotované místo.

Barabash je po pátém z Prix du Cadran Cacophonousovi dalším českým supervytrvalcem, který letos otestoval svou třídu v zahraničí. Se zmiňovaným hnědákem trenérky Martiny Havelkové se v létě dvakrát utkal v Karlových Varech. V Karlovarské dvojnásobné míli na něj z třetího místa ztrácel tři délky, při srpnovém souboji mu podlehl asi o 12 délek.

Další start na blacktype scéně čeká barvy Lokotransu už ve čtvrtek, kdy dvojnásobná klasická vítězka Eternity poběží v listed Prix de Saint-Cyr v pařížském Longchamp.

Ve středu pokračovala mítinkem v Miláně také italská překážková sezona. Tuzemské stáje tentokrát sbíraly jen umístění. Žokej Jan Kratochvíl získal dvě druhá místa s Kazoo a Fly Filo Fly, Rubens a Starman doběhli ve svých dostizích třetí. Hned dvakrát se na italských koních radoval Pavel Složil mladší.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace