Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
reklama 11B

reklama

60 000 Kč a dva dny bez licence. Složil dostal trest za bičík ve Velké

 19.10.2021 12:48 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Pořádková komise JC ČR a Dostihový soud určily vítězi letošní Velké pardubické trest za nadměrné použití bičíku. Za deset pobídek místo povolených osmi inkasoval Pavel Složil sankci 60 000 korun a odnětí licence na dva dny, uvedl JC v novém věstníku.

reklama 12C

Že jezdec obdrží za vítězný finiš v sedle Talenta vysokou peněžitou sankci, bylo jasné už druhou říjnovou neděli. Dostihová komise však předala dořešení přestupku Pořádkové komisi JC ČR, sama totiž může ukládat sankce jen do výše 50 tisíc korun.

Pořádková komise udělila sankci 60 000 Kč, odpovídající pěti procentům z výše ceny dostihu. Talent za vítězství ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou získal 1 200 000 korun.

Zároveň Pořádková komise upozornila na chybné stanovení odnětí jezdecké licence na jeden dostihový den, které stanovila dostihová komise. Následné odvolání Jockey Clubu ČR podpořil Dostihový soud a stanovil odnětí licence Pavlu Složilovi mladšímu na dva dostihové dny, neboť to byl již jeho čtvrtý podobný přestupek za posledních dvanáct měsíců.

Oba verdikty zveřejnila dostihová autorita v novém čísle Věstníku českého turfu.

Ilustrační foto: Marek SekáčK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace