Prague Lions odstartují v Monaku s novou posilou i s Annou Kellnerovou

 29.06.2022 21:56 | AUTOR

ikonka

Od čtvrtka 30. června probíhá v Monaku desátý mítink parkurové série Global Champions. Z týmu Prague Lions tam odcestovala Anna Kellnerová společně s průběžně třetím jezdcem žebříčku LGCT Pietrem Devosem a novou posilou Constantem van Paesschenem.


 
Parkurové hvězdy si daly dostavení v Monaku, kde od 30. června do 2. července probíhá již desáté kolo týmové Global Champions League a Longines Global Champions Tour jednotlivců. Nejvýše postaveným jezdcem mítinku je světová dvojka a loňský vítěz Super Grand Prix v Praze Henrik von Eckermann, který je současně jedním z devíti kvalifikovaných do letošního ročníku vrcholné soutěže této série. 
 
Konkurenci tam však bude mít opravdu velkou. Na seznamu účastníků je například dvojnásobná šampionka LGCT Edwina Tops-Alexander, dále pak loňský vítěz Grand Prix Monaka Darragh Kenny nebo čtyřiadvacetiletý Gilles Thomas, který je v průběžném hodnocení seriálu čtvrtý za aktuálně třetím Pietrem Devosem. Ten v Monaku také nebude chybět, stejně jako jeho kolegové z družstva Prague Lions – Anna Kellnerová a Constant van Paesschen, jenž se stal součástí této sestavy teprve před několika málo dny v rámci přestupního termínu v polovině sezony GCL. Právě Paesschen s Kellnerovou budou Pražské lvy reprezentovat ve čtvrtečním úvodním kole soutěže.
 
Další super star na startovní listině je nedávná vítězka LGCT Grand Prix v St Tropez Malin Baryard-Johnsson. Pokud si chce připsat další triumf, bude muset porazit nejen výše uvedené, ale i ostatní zkušené jezdce jako jsou Shane Breen či Maikel van der Vleuten, jimž se v minulosti již v Monaku podařilo vyhrát a vědí tak, jak na extrémně malém kolbišti útočit na příčky nejvyšší. Mezi zvučná jména se řadí také Simon Delestre, Olivier Philippaerts, Denis Lynch, Philipp Weishaupt, Edward Levy, Fernando Martinez Sommer, Olivier Robert, Jos Verlooy, Michael Duffy, Emanuele Gaudiano, Julien Epaillard, Michael G Duffy nebo Laura Klaphake. Ani to však zdaleka není kompletní výčet těch, kteří mají reálnou šanci zazářit v centru monackého knížectví. 
 

Psali jsme: O pořadí v GCL rozhodovaly sekundy. Prague Lions byli v Paříži šestí

 
Monako je zavedenou součástí kalendáře Longines Global Champions Tour už od roku 2006 a kouzelná kulisa Port d’Hercule a ikonický Knížecí palác v Monaku opět poskytnou velkolepé místo pro jednu z šestnácti zastávek okruhu. Samotné kolbiště se nachází přímo v přístavu, jen pár metrů od kotvících jachet v bývalé boxové uličce při závodech Formule 1. Je to skutečně velmi unikátní místo, které přitahuje hosty i fanoušky parkurového skákání z celého světa. Tuto událost si pravidelně nenechá osobně ujít ani sám monacký princ Albert II. 
 
První část Global Champions League se v Monaku uskuteční ve čtvrtek od 20:00 hodin, druhá pak v sobotu od 17:00. Tuto soutěž bude živě přenášet s českým komentářem stanice Nova Sport 1. Od 20:30 hodin naváže Longines Global Champions Tour Grand Prix du Prince de Monaco, po jejíž skončení se dozvíme desáté jméno držitele zlaté vstupenky do Super Grand Prix.
 
Ta se uskuteční v sobotu 19. listopadu v pražské O2 areně a jistými účastníky jsou Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Chistian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckerman a Marlon Módolo Zanotelli. Další podrobnosti o programu jsou dostupné na webu www.gcglobalchampions.com.
 
Foto: Josef Malinovský
Zdroj: tisková zpráva Global Champions

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.