Pozor při jarních vyjížďkách s koňmi na popadané stromy a větve

 06.03.2020 14:42 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Příjemné jarní počasí doslova láká na vyjížďky do terénu, kde však na jezdce i koně mohou po zimě čekat nástrahy v podobě popadaných stromů či větví – mj. po nedávné bouři Sabine. Varováním je případ z tohoto týdne v Praze, u něhož zasahovali hasiči. 
Jak informovali pražští hasiči ve středu 4. března, jedna z jednotek musela pomoci vyprošťovat koně zaklíněného v lesním porostu poblíž ulice K Drahani v Praze 8. 
 
Zaseklou nohu se jim pilou podařilo uvolnit a koně pouze s drobnými oděrkami postavili ho na nohy. Byl odveden do stáje, kam přijel veterinář.
 
V tomto případě se jedná o příběh se šťastným koncem. Je však vhodným varováním, že i zdánlivě malá překážka na cestě může být nevyzpytatelná. Tak až si v nadcházejících dnech vyrazíte s koňmi do lesa, pečlivě si vybírejte takovou trasu, po níž v pořádku dojdete zpět do své domovské stáje.
 
Zdroj: Požáry.cz
K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace