reklama 11B

reklama

Odešel zachránce huculských koní Ralf, zakladatel Hucul Clubu Leiský

 03.04.2020 18:14 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

V úctyhodném věku 95 let zemřel v úterý 31. března zachránce huculských koní a válečný hrdina Otakar Leiský. V roce 1972 byl na jeho popud založen Hucul Club. Bylo to v době, kdy na světě zbývaly poslední tři stovky čistokrevných koní tohoto plemene.

reklama 12B
PhDr. Otakar Leiský, přezdívaný Ralf, zemřel v úterý 31. března 2020 v nedožitých 95 letech. Byl iniciátorem záchrany huculského koně, na jeho popud bylo v roce 1972 založeno sdružení pro záchranu tohoto plemene. Neslo jméno Hucul Club, přičemž na začátku stálo pouze pět plemenných koní. Postupem času se rozrostl na více než sto koní a funguje dodnes. Byl rovněž spoluzakladatelem nejstarší ekologické organizace v Československu, Sboru ochrany přírody Společnosti Národního muzea v Praze.
 
 

Pusťte si Vzkaz Otakara Leiského na tomto odkazu.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace